34-eri direktorės Salvinijos Kocienės metai Lietuvos medicinos bibliotekoje

 

2020-09-03

Lietuvos medicinos bibliotekai šis ruduo permainų metas. Dar vasarą savo profesinę veiklą baigė ir iš direktorės pareigų pasitraukė Salvinija Kocienė. Kaip rugsėjo 3 d. atsisveikinimo kalboje teigė ji, nors ir dabar mokosi daugiau gyventi sau, biblioteka liks neatsiejama gyvenimo dalis, o kolegos bus visuomet laukiami. S. Kocienė Medicinos bibliotekoje dirbo nuo 1986-ųjų. Neramiais, intensyviais ir iššūkių pilnais 1990-aisiais tapo direktore. Būta ne tik džiugių akimirkų. Per 30 atkurtos nepriklausomybės metų įvyko daugybė pertvarkų, įstaigų jungimosi ir skaidymosi. Ne kartą teko patirti įvairių valdžių ketinimus iškeldinti biblioteką į kitas patalpas, sujungti su kitomis įstaigomis, išskaidant fondus, sumažinant funkcijas. Per 34-erius darbo bibliotekoje metus nueitas nelengvas, bet įsimintinas ir įdomus kelias. Dėkodami už visus tuos kartu praleistus metus ir nuveiktus darbus, dalinamės atsisveikinimo vakare išsakytais kolektyvo sveikinamaisiais žodžiais ir linkėjimais.

Laikas nenumaldomai bėga. Kiekvienas mūsų keliaujame įvairiais takais, keliais, plačiausiais greitkeliais, sutinkame daug žmonių, kurie tampa dalimi mūsų gyvenimo.

1986 m. rugsėjo 1-ąją vienas iš kelių Jus atvedė į Valstybinę mokslinę medicinos biblioteką, kurioje atradote galimybę realizuoti save, įgyvendinti svajonę ir pašaukimą – gyventi su knyga, tarp knygų ir dirbti bibliotekoje. 1990 m. rugsėjo 3 d. pasukote dar viena, neišbandyta kryptimi – ėmėtės atsakingo bibliotekos vadovo darbo. Tai nebuvo lengvas kelias – teko įveikti duobėtų bei grublėtų vingių ir kryžkelių. Tai buvo nuolatinė kova už bibliotekos išlikimą, jos vietą po saule. Buvo labai daug nerimo, nusiminimo ar nevilties valandų, bet kartu patirta ir labai  gražių džiaugsmo akimirkų, kai skambėjo dainos, sklido juokas bei skleidėsi naujos idėjos.

Miela Salvinija, Jūsų atliktas darbas atsispindi ir lieka bibliotekos ataskaitose, pranešimuose, publikacijose. Tai tik nedidelė dalelė to, ką Jūs suteikėte Lietuvos medicinos bibliotekai ir jos kolektyvui. Nuoširdžiai dėkojame Jums už tuos metus, kai visi kartu kūrėme, džiaugėmės, liūdėjome ir nerimavome dėl išlikimo, dėl ateities, dėl garbingos vietos greta kitų šalies bibliotekų, svarbos Lietuvos medikų bendruomenei, kiekvienam sveikata besirūpinančiam skaitytojui. Dėkojame už kolegišką vadovavimą, už pasitikėjimą kiekvienu, už gebėjimą išklausyti ir pareikšti tinkamas pastabas. Ačiū Jums už gerą žodį, kiekvienam išsakytą sunkiais asmeninių išgyvenimų momentais ar kartu pasidžiaugiant gimus kūdikiui, o dar labiau – anūkams. Norėtume palinkėti, kad tolesni Jūsų gyvenimo keliai būtų be aštrių posūkių ar kliūčių, o vien įdomūs, turiningi, įkvepiantys. Ir – niekada nepaliauti svajoti!.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS