Lietuvos specialiosios kūrybos asociacijos „Guboja“ paroda „Mozaika“

 

2018-10-05

Maloniai kviečiame
į Lietuvos specialiosios kūrybos asociacijos „Guboja“
parodos „Mozaika“ atidarymą, kuris įvyks
spalio 5 d., penktadienį, 14 val.
Lietuvos medicinos bibliotekoje
Kaštonų g. 7, Vilnius
————-
Paroda veiks iki spalio 31 d.

 

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ – asociacija, jau 25 metus užsiimanti neįgaliųjų meniniu, kūrybiniu ugdymu, vykdanti jų socialinę integraciją į visuomenę. LSKD „Guboja“ – tarptautinės VSA (The International Organization on Arts and Disability) organizacijos, jungiančios 52 pasaulio valstybes, asocijuota narė. Kasmet organizuojame kūrybines dirbtuves, stovyklas, parodas, akcijas, kitą veiklą neįgaliesiems, su jais dirbantiems specialistams ir šeimos nariams.

Viena iš asociacijos veiklos krypčių – vizualiniai menai. Kasmet neįgalūs asmenys iš įvairių Lietuvos miestų tobulina savo meninius įgūdžius dailės būreliuose, užsiėmimuose, o geriausius darbus siunčia asociacijai. Iš jų kūrybos darbų paruošiamos kilnojamos parodos, kurios visus metus keliauja po Lietuvą: eksponuojamos bibliotekose, muziejuose, mokyklose ir kitose viešosiose erdvėse.

Šį kartą LSKD ,,Guboja“ pristato parodą „Mozaika“. Tai darbai neįgaliųjų kūrėjų iš Vilniaus, Druskininkų, Šiaulių, Elektrėnų, Joniškio ir kitų miestų. Šiemet paroda jau apsilankė Šiauliuose, Klaipėdoje ir tęsia savo kelionę Vilniuje.

Kodėl toks parodos pavadinimas? Nes gyvenimas – tarsi iš atskirų detalių sudėliota mozaika. Spalvingas ir įdomus. Kiekviena detalė unikali ir reikalinga, kad bendras paveikslas atvertų tikrą grožį. Taip ir šie piešiniai tarsi atskiros mozaikos dalys, bet susilieja į bendrą spalvingą autorių vidinį pasaulį.

Kilnojamos parodos dalinai finansuojamos Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS