Balandžio 23–29 d. LMB vyko bibliotekų savaitė

 

2019-04-17

Balandžio 23–29 d. Lietuvos bibliotekose vyko 19-oji nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Jos metu Medicinos bibliotekoje taip pat organizuoti įvairūs kultūriniai, pažintiniai renginiai: susitikimas su medikais, paskaita, mokymai, parodos atidarymas, moksleivių ekskursija bei šventiniai bibliotekos užsiėmimai. Sykiu paminėta ir Medicinos darbuotojų diena.

Balandžio 25 d. mūsų bibliotekoje šia šventine proga lankėsi ir savo mintimis dalijosi du įdomūs svečiai, skirtingų kartų atstovai – prof. habilbiomedicinos mokslų daktaras, gydytojas kardiologas, visuomenės, politikos veikėjas Algimantas Kirkutis ir skubiosios medicinos gydytojas rezidentas Andrius Černauskas. Profesorius Kirkutis susitikime su Veiklios ilgaamžystės akademijos nariais ir bibliotekos kolektyvu skaitė paskaitą „SVEIKATA.JAUNUMAS.GROŽĖ“. Jis jau kelerius metus tyrinėja filosofo Vydūno kūrybą, yra jos pagrindu parengęs ne vieną knygą, domisi jo sveikos gyvensenos filosofija, tad ir šį kartą su paskaitos klausytojais noriai pasidalijo savo žiniomis ir patarimais apie ilgaamžystę, gerą savijautą ir sąmoningą, sveiką gyvenimą.   

Po A. Kirkučio paskaitos vyko susitikimas su ne mažiau dėmesio sulaukusiu knygos „Pragaro ambulatorija“ autoriumi Andriumi Černiausku. „Geriausias rašytojas tarp gydytojų ir geriausias gydytojas tarp rašytojų“ – taip kartais kolegų pristatomas šis jaunosios kartos medikas. Su knygos autoriumi atvirai kalbėjomės apie sveikatos apsaugos sistemą, mediko darbą, knygos rašymą ir kūrybą. Susirinkę klausytojai aktyviai dalyvavo diskusijoje ir savo klausimais paliudijo, kad ši knyga vis dar išlieka aktuali ir įdomi. Pokalbio pabaigoje gyd. A. Černauskas prasitarė, kad jau yra įpusėjęs rengti ir antrąją savo knygą. 

Balandžio 26 d. bibliotekos Abonemente atidaryta paroda „Informacinių technologijų raida Lietuvos medicinos bibliotekoje“. Joje pristatomos Lietuvos medicinos bibliotekoje mokymuisi naudotos informacijos ir komunikacijos priemonės: vinilinė plokštelė, audio kasetė, VHS juosta, pirmasis kompiuteris, magnetinis diskelis, kompaktiniai diskai ir kitos laikmenos. Vieni pirmųjų šią parodą pamatyti galėjo Vilniaus Antakalnio progimnazijos septintokai, užsukę pasisvečiuoti bibliotekoje. Atvykę mokiniai smalsiai tyrinėjo eksponatus, vartė didžiausią ir mažiausią knygas, rentgeno fotografijų albumą, apžiūrinėjo bibliotekos rūsius ir kitas patalpas. 

Šventinėje bibliotekų savaitės dalyje dalyvavome medikų eisenoje, su kolegomis akvarele piešėme bendrą paveikslą ir grožėjomės paskutiniais sakurų žiedais Neries pakrantėje.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS