Bendradarbiavimas su Birštono viešąja biblioteka

 

2020-11-03

Lietuvos medicinos biblioteka tęsia ilgametį bendradarbiavimą su Birštono viešąja biblioteka. Spalio pradžioje joje atidarėme mūsų bibliotekos kuruojamą neurologo, menininko Audriaus V. Plioplio parodą „Atminties gijos“. Ji Birštone eksponuota iki lapkričio 3 dienos.

Mūsų bibliotekos veiklose svarbią vietą užima ir Birštono viešosios bibliotekos intensyviai plėtojamos biblioterapinės iniciatyvos. Dar 1985 m. Birštone įvyko medicinos įstaigų ir bibliotekų darbuotojų pasitarimas, kuriame aptarti biblioterapijos klausimai. Jau tuomet visi kartu pradėjome formuoti gydytojų ir bibliotekininkų bendradarbiavimo metodiką, sudarinėjome specialų literatūros fondą. Praktines veiklas labai sustiprino 2017 m. įkurta Lietuvos biblioterapijos asociacija (prezidentė doc. dr. Jūratė Sučylaitė), su kuria iki šiol aktyviai bendradarbiaujame.

Tęsdami pradėtas veiklas, šiais metais dalyvavome Birštono bibliotekos kolegų ir kitų partnerių vykdomame projekte „Kūrybiška, išmani ir mobili biblioterapija“. Jo metu parengėme literatūros sąrašą „Knygos padedančios priimti save“, kuris pasitelktas kuriant mobilią programėlę  „Meditacinė biblioterapija“. Pastarojoje vartotojai ras ne tik atsipalaidavimui skirtą žodinį, bet ir garsinį turinį. Specialistų atrinkti biblioterapiniai tekstai, lydimi meditacinės muzikos, padės atsipalaiduoti ir pasijusti geriau šiuo nelengvu periodu.  Spalio 16 d. turėjome galimybę šias veiklas pristatyti jau tradicija tapusioje, gydytojus psichiatrus, psichologus, socialinius darbuotojus, bibliotekininkus ir kitų sričių specialistus sukvietusioje 5-ojoje biblioterapijos konferencijoje „Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti“. Jos metu Birštono Kurhauze buvo skaitomi pranešimai apie inovatyvias biblioterapijos taikymo praktikas, dalintasi patirtimi apie terapinį rašymą ir skaitymą, traumų gydymo metodus, vyko diskusijos ir šioms temoms skirti praktiniai užsiėmimai, darbas grupėse. Sykiu ši konferencija – puiki, pandemijos aplinkybėmis vis retėjanti galimybė visiems, besidomintiems biblioterapija, gyvai susitikti,  apsikeisti idėjomis ir pasidalinti ateities planais. Renginys buvo transliuojamas tiesiogiai, jo įrašą galite pažiūrėti čia.© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS