Sergantiems tinklainės ligomis skirta konferencija „Diagnozė: gyvenimas po jos“

 

2019-09-26

Š. m. rugsėjo 26 d. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7) vyko Sergančiųjų tinklainės ligomis asociacijos organizuojama konferencija „Diagnozė: gyvenimas po jos“.

80 proc. visos informacijos apie mus supantį pasaulį suvokiama akimis. Išgirdus tinklainės ligų diagnozę, sutrinkama. Sunku įsisąmoninti, jog ši liga gali pasiglemžti tavo galimybę matyti. Suvokimas, jog greitu metu gali nebesugebėti pasirūpinti pats savimi, nebematyti mylimų žmonių veidus, supančios aplinkos grožio, išties gali sugniuždyti net patį stipriausią žmogų.

Dauguma sergančiųjų tinklainės ligomis, vos išgirdę diagnozę, jau susiduria su aklumu. Ne tuo fiziniu, bet emociniu ir psichologiniu. Iš pradžių nesuvokiama, kas darosi su mintimis, jos lyg ir atsisako suvokti situacijos sudėtingumą. Kiek vėliau norima užsidaryti, nieko negirdėti, nieko nežinoti. Kaip strutis išsigandęs kiša galvą į smėlį, taip ir sergantysis bando užsimerkti prieš bauginančią ir sunkiai suvokiamą realybę. Tik nurimus ir apsipratus su savomis mintimis, pradedama ieškoti sprendimų. Atsakymų apie pačią ligą, gyvenimo būdą. Apsipratus su diagnoze, kyla begalė klausimų: kas tai per liga, kaip ją gydyti? Kaip su ja gyventi? Kaip skirtingos ligos gali vis kitaip paveikti regėjimo galimybę? Kokios gydymo perspektyvos? Kaip ir kur ieškoti informacijos apie ligą? Kaip priimti save kitokį? Kaip prisitaikyti prie kasdienybės? Kaip sau padėti?

Diagnozė gauta. Koks gyvenimas laukia po jos? Preliminari konferencijos programa 

Ši konferencija buvo skirta aptarti fizinius ir psichologinius sunkumus, su kuriais susiduria regėjimo netekęs arba akių ligomis susirgęs pacientas, suteikti daugiau informacijos, pasiūlyti savipagalbos bei gydymo galimybes. Sykiu šis renginys buvo puiki galimybė tokiems pacientams ar jų artimiesiems susitikti, pabendrauti vieniems su kitais, pajusti, jog jie nėra vieni. Iš aktyvios auditorijos, svarbių jos klausimų buvo matyti, kad toks renginys jiems tikrai aktualus ir reikalingas. Džiaugiamės sėkmingu bendradarbiavimu su Asociacija. Daugiau informacijos apie ją galite rasti internetinėje svetainėje https://tinklaine.lt/.

 

Konferencijos akimirkos:

  

 

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS