Donatos Andriuškevičienės tapybos paroda „Vieno kambario istorijos“

 

2020-03-04

Kovo 4 d. 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma dailininkės Donatos Andriuškevičienės tapybos paroda „Vieno kambario istorijos“.

Donata Andriuškevičienė gimė 1973 m. Širvintose, mokėsi Molėtuose. Vilniaus universitete baigė Bibliotekų ir informacijos centrų vadybos magistro studijas. Vėliau susidomėjo daile. 2016–2017 m. mokėsi Savicko dailės mokykloje (piešimo dėst. grafikė Ugnė Žilytė). 2018 m. privačiai studijavo tapybą (dėst. tapytoja Kunigunda Dineikaitė), o 2019–2020 m. – nuotoliniu būdu JAV meno studijoje (Kara Bullock Art School, Dennis Perrin Fine Art).

Tapyti pradėjo prieš penkiolika metų, gimus dukrai. Vėliau šeimos paraginta, įgijusi praktikos bei pasisėmusi žinių dailės mokykloje ir studijoje „stačia galva“ pasinėrė į šią veiklą. Kaip pati pasakoja: „Neturėjau nei, dirbtuvių nei studijos, viskas gimė, atėjo į pasaulį viename kambaryje, miegui skirtoje zonoje. Kartą esu regėjusi sapną – pilną kambarį sodrių, didelio formato darbų, kurių pasiekti niekaip negaliu… Ši paroda – tarsi atsakas sapnui, kviečiančiam kurti ir toliau eiti pasirinktu keliu. Tapybos studijos ir savarankiškas darbas suteikia naujų patirčių, gebėjimą skaityti ir kalbėti vizualine kalba. Tai užsiėmimas, kuris niekada nesibaigia ir nenutrūksta. Tarsi kalbos mokymasis – niekada negali pasakyti, kad jau išmokai ir dviašmenis kalavijas – nutinka kūrybiniai pakilimai ir nuosmukiai. Tapyba man yra begalinė aistra, stebuklas. Tai tarsi tinklai, kuomet turi nuolat budėti ir laukti žuvies, o kartu tai kelionė į save, susitikimas su savimi“.

Paroda bibliotekoje veiks iki kovo 27 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti.  

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS