Dr. Laimos Bloznelytės-Plėšnienės knygos „Mėnulis ir užuolaida“ pristatymas

 

2020-10-15

2020 m. spalio 15 d. 18 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) vyks dr. Laimos Bloznelytės-Plėšnienės prozos knygos „Mėnulis ir užuolaida“ pristatymas.

Renginyje dalyvaus knygos iliustratorė Milda Plėšnytė. Gros tarptautinių konkursų laureatas, smuikininkas Gediminas Plėšnys. Renginio vedėja – Vilniaus dramos teatro aktorė Diana Anevičiūtė-Valiušaitienė. Maloniai kviečiame dalyvauti. Registracija į renginį el. paštu janina.valanciute@lmb.lt.

Apie autorę: Laima Bloznelytė-Plėšnienė – žymi Lietuvos gydytoja onkologė, chirurgė, habilituota biomedicinos mokslų daktarė, ilgametė Nacionalinio vėžio instituto darbuotoja, pedagogė. Kolegų ji geriausiai žinoma dėl savo profesinės veiklos ir mokslinių pasiekimų. Profesorės taikoma vėžio gydymo metodika ne vienam pacientui grąžino gyvenimo džiaugsmą. 2002 m. mokslininkė apdovanota Lietuvos mokslo premija už darbų ciklą „Fotosensibilizuota navikų terapija: fizikiniai, biocheminiai, ikiklinikiniai ir klinikiniai tyrimai (1986–2000 m.)“. Artimiau pažįstantys yra girdėję ir apie gydytojos visuomeninę bei kūrybinę veiklą. 2004 m. LTV projekte „Daugiau saulės, daugiau šviesos“ ji nominuota Lietuvos šviesuole, „Dvasios aristokrate“. Retas kuris žino apie medikės parašytas poezijos knygas. Ji rašo nuo pradinės mokyklos laikų. Pirmieji tekstai publikuoti žurnale „Moksleivis“, kai jai buvo 11 metų. Vėliau kūriniai spausdinti „Nemune“, „Jaunimo gretose“, „Poezijos pavasario“ almanache, „Pergalėje“. Kūryba buvo versta ir publikuota rusų, armėnų, lenkų kalbomis. Knyga „Mėnulis ir užuolaida“ – trečioji autorės knyga.

Bibliotekos patalpose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, dezinfekuoti rankas ir laikytis saugaus atstumo. Turinčius ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių prašome likti namuose.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS