Gydytojos Ivetos Skurvydienės poezijos knygos „Sraigė ant asfalto“ sutiktuvių popietė

 

2020-06-30

Š. m. birželio 30 d. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) vyko vaikų gydytojos Ivetos Skurvydienės poezijos knygos „Sraigė ant asfalto“ sutiktuvių popietė. Jos metu skambėjo autorės eilės, džiazo vokalistės ir muzikos terapijos magistrės Austėjos Juodkaitės atliekami kūriniai, akį džiugino dailininkės Daivos Jakaitytės-Juodkienės grafikos ir tapybos darbai. 

Apie knygos autorę:

Iveta Skurvydienė gimė 1960 m. spalio 23 d. Vilniuje ir jame gyveno beveik trisdešimt penkerius metus, nuo 1995 m. gyvena ir dirba Tauragėje. 1986 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, įgijo pediatrės diplomą. Iki šiol dirba vaikų gydytoja ir vaikų pulmonologe. 1994–1999 m. studijavo medicinos krypties doktorantūroje Vilniaus universitete. 2001 m. apgynė mokslų daktaro disertaciją vaikų cistinės fibrozės tema. Gydytoja aktyviai dalyvauja mokslinėje veikloje. Yra kelių medicininių organizacijų narė: priklauso Lietuvos pediatrų draugijai ir valdybai, Vaikų pulmonologų ir alergologų draugijai, yra Europos pirminės pediatrinės priežiūros konfederacijos narė ir Lietuvos delegatė. 2007–2019 m. aktyviai dalyvavo politinėje ir visuomeninėje veikloje, buvo išrinkta Tauragės rajono savivaldybės tarybos nare, be gydytojos darbo turėjau pareigų bei veiklos tarybos sveikatos ir socialinių reikalų komitete. Taip pat priklauso ir Šaulių sąjungai, užsiima literatūrine veikla.

Kaip apie rašymo pomėgį pasakoja pati gydytoja: „Iki dvidešimt aštuonerių metų truputį rašinėjau, bet kūrinių neišliko. Keletas straipsnių į periodinę spaudą, daug mokslinių straipsnių vertimų draugijų moksliniams žurnalams, buvau ir  vieno mokslinio žurnalo redakcinės kolegijos narė. Vis dėlto pirmoji knyga buvo daktaro disertacija. Eilėraščius rašiau į kelias socialinių tinklų poezijos mėgėjų grupes ir, tikriausiai, todėl 2013 metais buvau pakviesta į Tauragės literatų klubą „Žingsniai”, kurio narė esu ir šiandien. Mano eilės įtrauktos į klubo išleistą knygą-almanachą „Dvidešimtmečio kelias”. 2017-2019 m. padėjau sudaryti ir redagavau tris klubo nario vaikų poeto Jono Jakštaičio eilėraščių knygas. Tai „Žvaigždėmis apipintas mėnulis“, „Po laukus ir pievas vasaros ieškojau“, „Šlepu tepu per laukus“.

Apie knygos dailininkę: Daiva Jakaitytė-Juodkienė gimė 1960 m. birželio 15 d. Vilniuje inžinieriaus ir muzikos mokytojos šeimoje. Mokėsi Vilniaus 21-ojoje vidurinėje mokykloje (dab. Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija)  ir Konarskio dailės mokykloje (Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla). 1979 m. įstojo į Vilniaus dailės institutą, kurį baigė 1985 m., įgijo grafikės specialybę. Dirbo leidyklose, daugiausia iliustravo knygas vaikams. Knyga „Lietuvių pasakos be pabaigos“ buvo nusiųsta į tarptautinę Leipcigo knygų mugę. Deja, dauguma iliustracijų dingo. Atkūrus nepriklausomybę, Lietuvoje kai kurios leidyklos užsidarė. D. Jakaitytė-Juodkienė dirbo leidykloje „Jovaras“ ir Jeronimo Lauciaus leidykloje.

1987 m. sukūrė šeimą su A. Juodka. 1992 m. gimė dukrytė Austėja. Tada pradėjo dirbti privačiai. Turėjo užsakymų, kūrė keramikos darbus. Populiarumo sulaukė „Zodiako ženklai“, tapybos darbai.

Ilgai nepastebėta klastinga liga vėžys lėtai žalojo jos sveikatą. 2012 m. rugpjūčio 11 d. D. Jakaitytė-Juodkienė iškeliavo į anapilį, palikdama šviesų gero protingo žmogaus prisiminimą. Pasak Daivą pažinojusių, ji gyveno ne toje epochoje.  Daiva pasižymėjo ypatingu darbštumu, „piešimas buvo jos gyvenimas“. Dailininkė paliko daugybę nuostabių piešinių, miniatiūrų, ofortų, drobių, koliažų.

Renginio akimirkos:

 

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS