Kūrybos almanacho ,,115 nusilenkimų Salomėjai Nėriai“ pristatymas

 

2020-03-06

Kovo 6 d., penktadienį, 14 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) vyks tarptautinio kūrybos almanacho ,,115 nusilenkimų Salomėjai Nėriai“ sutiktuvės-konferencija.

Minėdami poetės Salomėjos Nėries 115 metų sukaktį, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LRNS) nariai paskyrė jai savo kūrybos almanachą. Leidinyje taip pat publikuojami medikų literatų D. Milukaitės-Buragienės, J. Jankauskienės, J. Mickevičiaus, J. Tertelio ir kt. posmai bei mintys apie poetės kūrybą, sudėtingą gyvenimo kelią. Rinkinio sudarytoja LNRS pirmininkė, poetė, gydytoja Dalia Milukaitė-Buragienė.

„S. Nėries kūryboje labai gyvas jos širdies, laiko, istorijos pulsas. Ir juo atidžiau, jautriau į jį įsiklausome, tuo giliau ir geriau suvokiame šios nepakartojamos poetės likimą, jos žodžio vidinę gyvybę, žavesį. Ateina ji į mūsų širdis be pozos, šiltai ir intymiai. Ir visa, ką atsineša, iš karto tampa mūsų turtu. Draugystė žmogui, jo džiaugsmui ir sielvartui, draugystė šviesai ir gėriui, draugystė upelei Širvintai ir ramunėlei rudenio arimuos, draugystė visam, tokiam dideliam ir tokiam įvairiam pasauliui“,  įvadiniame straipsnyje rašo Zita Sinkevičienė.

Renginio vedėjos – Klaipėdos universiteto docentė, aktorė Virginija Kochanskytė ir LNRS pirmininkė, poetė, gydytoja Dalia Milukaitė-Buragienė.

Renginio metu pranešimus skaitys Nėries memorialinio muziejaus vedėja Ina Aleksaitienė (Kaunas) ir Prof. habil. dr. Juozas Vytautas Uzdila (Vilnius).

 Salomėjai Nėriai skirtas eiles skaitys Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos ir Vinco Kudirkos medikų literatų draugijos nariai. O dainas poetės žodžiais atliks vokalinis ansamblis ,,Sūduva“ (vadovė Teresė Varnagirienė).

Maloniai kviečiame dalyvauti.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS