Lietuvos medicinos bibliotekos likvidavimo situacija

 

2019-01-07

Lapkričio mėnesį iš spaudos sužinojome, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sprendimu, Lietuvos medicinos biblioteka (LMB) bus likviduojama. Prieš kelis mėnesius buvo atliktas SAM užsakytas auditas bibliotekoje. Audito išvadose labai palankiai kalbama apie Lietuvos medicinos biblioteką ir jos svarbą visuomenei.  Šiandien kalbama apie bibliotekos likvidavimą.

Šiandien mes kovojame. Kovojame ne dėl savo darbo vietų, kovojame už vientiso LMB darinio išlikimą. Kad informacija, fondai nebūtų išdraskyti ir išbarstyti po įvairias institucijas, jog informacijos atranka būtų vykdoma ne tik pagal leidinio pavadinimą, bet atrenkama pagal turinį, kas reikalinga ir patikima. Mes kovojame už galimybę visiems Lietuvoje ir toliau naudotis medicinine informacija duomenų bazėse. Siekiame bendradarbiavimo ne tik su medikais, ne tik su pacientais, bet ir vieni su kitais.

Džiaugiamės, kad sulaukiame palaikymo.  Į Vyriausybę, LR Seimą, SAM kreipėsi Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signatarai Audrius Butkevičius, Bronislovas Genzelis, Eimuntas Grakauskas, Vilius Baldišis, Egidijus Klumbys, Zigmas Vaišvila.

Dėl mūsų išlikimo buvo pateikti: Odontologų rūmų, Lietuvos neurologų, Lietuvos insulto ir Lietuvos epileptologų draugijų narių kreipimaisi.

Pateikiame kelis esminius faktus, straipsnius, apie esamą situaciją. Viską galite rasti mūsų svetainėje pasirinkę “Atkrask biblioteką” ir “Bibliotekos likvidavimo situaciją” arba paspaudę šią nuorodą.

Informacija bus papildoma.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS