LMB įvykusi konferencija „Medicinos bibliografijos raida ir svarba mokslininkui“

 

2017-10-13

Lietuvos medicinos bibliotekoje 2017 m. spalio 12 d. vyko gydytojo, bibliografo Vlado Šimkūno 100-osioms gimimo metinėms skirta konferencija „Medicinos bibliografijos raida ir svarba mokslininkui“. 

Konferencijos metu skaityti pranešimai apie nacionalinę bibliografijos reikšmę, terminiją, apžvelgta bibliografijos istorija, jai svarbūs asmenys ir leisti leidiniai, kalbėta apie personalines bibliografijas, jų struktūrą, reikšmę, socialinę paskirtį ir funkcijas, pristatyta Vlado Šimkūno asmenybė.

Konferencijoje pristatyta LMB bibliografų parengta Vlado Šimkūno biobibliografijos rodyklė, kurią galite rasti bibliotekos ISSUU el. leidinių platformoje. Naujai parengtame leidinyje „Gydytojas ir bibliografas Vladas Šimkūnas. Biobibliografijos rodyklė“ pateikiami ne tik V. Šimkūno darbai, literatūra apie jį, bet ir išsami jo gyvenimo apžvalga, iliustruota archyvine medžiaga, kai kurie V. Šimkūno straipsniai, labiausiai atspindintys jo veiklą Valstybinėje mokslinėje medicinos bibliotekoje (dabar Lietuvos medicinos biblioteka), išsamūs gydytoją gerai pažinojusių prof. Gintauto Česnio bei prof. Zigmo Zinkevičiaus ir Vytauto Bogušio straipsniai apie jį bei jo buvusios mokinės, bibliografės Teresės Dragūnienės drauge su kolege Vida Tamuliene parengtas pranešimas „Nacionalinė medicinos bibliografija Lietuvos medicinos bibliotekoje“, atspindintis medicinos bibliografijos raidą Lietuvos medicinos bibliotekoje iki 1998 metų.

Į konferenciją sugužėjo apie 60 dalyvių iš visos Lietuvos – Klaipėdos, Kauno, Pakruojo, Švenčionėlių. Nors konferencijos tema aktuali bibliotekininkystės profesijos atstovams, ja susidomėjo ir gydytojai bei V. Šimkūno kurso draugai. 

Pertraukos metu konferencijos dalyvių mintis išblaškė romantiški Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro solisto Andriaus Pleškūno altu atliekami muzikiniai kūriniai.

Iki lapkričio 30 dienos užsukę į biblioteką, galite apžiūrėti V. Šimkūnui skirtą parodą. 

Pranešimų skaidrės:

Konferencijos akimirkos

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS