A. Plioplio paroda pradėjo savo kelionę po Lietuvą

 

2020-02-10

Vasario pradžioje Lietuvos medicinos bibliotekos kuruojama neurologo, menininko Audrius V. Plioplio kilnojama paroda „Atminties gijos“ pradėjo savo kelionę po Lietuvos bibliotekas ir galerijas. Vasario 7-ąją Kėdainiuose, Janinos Monkutės-Marks muziejuje, įvyko jos atidarymas. Tokia vieta pasirinkta neatsitiktinai. Šį muziejų-galeriją savo vardu įkūrė prieš karą Kėdainiuose gyvenusi, didžiąją gyvenimo dalį JAV praleidusi ir ten kūrusi žymi lietuvių kilmės tapytoja, grafikė, tekstilininkė. 2007 m. menininkei suteiktas Kėdainių krašto garbės pilietės vardas. Kaip ir A. Plioplys, ji ilgą laiką gyveno Čikagoje, su juo bičiuliškai bendravo. Audrius yra ir vienas iš muziejaus rėmėjų ir 2004 metais jame grupinėje parodoje jis jau yra eksponavęs savo darbus. Šia paroda menininkai dar kartą simboliškai susitinka meno erdvėje, o Audriaus kūryba vėl sugrįžta į Kėdainius.

Renginyje dalyvavo parodos kuratorė Viktorija Jonkutė, muziejaus bendruomenė, kėdainiečiai ir svečiai. Susirinkusiuosius sveikino Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, gydytojas, Seimo narys Darius Kaminskas. Paroda Kėdainiuose veiks iki kovo 14 dienos. Vėliau ją planuojama eksponuoti Lentvaryje, Vievyje, Alytuje, Anykščiuose, Ukmergėje, Plungėje ir Klaipėdoje.

Dalinamės atidarymo akimirkomis, Kėdainių regioninės spaudos parengtu straipsniu Kedainiu Muge 2020  ir žinių videoreportažu: https://bit.ly/2OK3Lts

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS