LMB veikiančios leidinių parodos: nuo atminties iki psichologijos

 

2019-09-01

 

Lietuvos medicinos bibliotekos Abonemente rugsėjo mėnesį veikia kelios leidinių parodos. Pirmosios skirtos atminties tematikai. Parodoje „Lietuvos medicinos istorija medikų atsiminimų leidiniuose“ eksponuojami įvairaus laikmečio, skirtingo memuarinio žanro leidiniai: autobiografijos, dienoraščiai, atsiminimai ir kiti istoriniai pasakojimai. Vieni jų parašyti pačių autorių, kiti užfiksuoti artimųjų, žurnalistų ar kitų asmenų. Juose aprašoma profesinė medikų veikla, darbinė aplinka, svarbesni įvykiai, sutikti žmonės ir įsimintinesnės kasdienybės akimirkos. Individualių pasakojimų fragmentai perteikia ir medicinos bei sveikatos priežiūros aktualijas, tapdami medicinos mokslo raidos ir Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos vystymosi istorijos dalimi bei kurdami medikų bendruomenės  atmintį.

Šią parodą papildo ir pastoviosios leidinių ekspozicijos dalis – bibliotekoje parengtos personalinės bibliografijos. Tenka apgailestauti, kad išliekamoji bibliografijų istorinė vertė kintančioje mokslo visuomenėje vertinama nepakankamai. Jos ne tik dokumentuoja ir įprasmina gydytojų profesinę ir visuomeninę veiklą, bet ir atspindi konkrečios medicinos srities raidą, specifiką, santykį su kitais mokslais.

Šias leidinių parodas papildo eksponuojamos gydytojos-fotografės, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narės Leonos Korkutienės (1934–2015) portretinės fotografijos iš fotoalbumo „Kolegos“. Juose įamžinta medikų bendruomenė, kurios dalis jau yra išėjusieji anapilin. Autorė subtiliai ir poetiškai perteikia gydytojų darbo kasdienybę. Jos fotografijos išraiškingai perteikia išskirtines atskirų žmonių ir kolektyvo savybes.

Antroji bibliotekoje eksponuojamų leidinių dalis daugiau praktinė, ypač aktuali studijas pradedančiai ir stresą patiriančiai jaunesniajai auditorijai. Joje pristatomos „Knygos pagal receptą“ – psichikos sveikatos specialistų parengtose savipagalbos priemonės. Jose skaitytojai ras naudingos informacijos apie psichologines ar emocines problemas. Medicininiais tyrimais įrodyta, kad skaitymas mažina stresą ir yra toks pat veiksmingas, kaip ir gydymas vaistais. Dėl šios priežasties JAV, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių terapeutai skiria skaityti knygas, parašytas specialistų. Susiduriantiems su stresu, pervargimu, depresija, baime, nerimu ir panašiais sutrikimais šios specializuotos knygos pasiūlys sprendimo būdus, padės pakeisti mąstymą ir elgesį reikiama linkme. Atskiroje lentynoje skaitytojai ras įdomios istorinės literatūros apie jogą.

 

 

 

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS