Nemokama taksi paslauga sergantiesiems tinklainės ligomis

 

2021-02-02

Nuo 2012 m. Nacionalinis socialinės integracijos institutas Vilniuje ir dalyje kitų savivaldybių teritorijų vykdo programą „Socialinis taksi“. Tai unikali paslauga, kuri padeda organizuoti negalią turinčių žmonių keliones į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, įvairias organizacijas, ligoninę, universitetą, parduotuvę, susitikimą ir kitur). Į „Socialinio taksi“ planavimą ir įgyvendinimą nuo pat projekto atsiradimo pradžios aktyviai įtraukiami ir patys negalią turintys žmonės. Programa kasmet plečia veiklas Lietuvos miestuose, taip suteikdama galimybę neįgaliesiems gyventi aktyvesnį ekonominį ir socialinį gyvenimą.

Socialinis taksi nėra vien tik negalią turinčių žmonių vežimas, tai ir pagalba išeinant iš namų į automobilį, daiktų nunešimas, įsodinimas ir palyda. Viskas, kas užtikrina neįgaliųjų savarankiškumą ir nepriklausomybę nuo kitų žmonių. Didelis dėmesys projekte skiriamas paslaugos kokybei: automobilio vairuotojai-asistentai apmokomi būtinosios pagalbos, bendravimo ir kitų svarbių įgūdžių.

Dar praėjusiais metais Sergančiųjų tinklainės ligomis asociacijos iniciatyva į šią programą įtraukti ir pavežėjimo paslaugomis nuo šiol gali naudotis ir sergantieji tinklainės ligomis. Dabar jie karantino metu su socialiniu taksi turi galimybę pasiekti gydytojus oftalmologus Vilniuje ir Kaune nemokamai, nes sąskaitos apmokamos iš Sergančiųjų tinklainės ligomis asociacijos lėšų. Iki tol tokie pacientai, bijodami susirgti COVID-19, vengdavo lankytis pas gydytojus arba lankydavosi daug rečiau, nes nenorėdavo vykti viešuoju transportu ir ne visada turėdavo artimųjų, galinčių juos nuvežti pas gydytoją. Kaip teigia Sergančių tinklainės ligomis asociacijos prezidentė Simona Ivaškevičienė, „tinklainės ligomis sergantys pacientai tapo šios sudėtingos situacijos įkaitais, kadangi turi nuolat vykti į gydymo procedūras ar patikrinimus. Kai kurios specialios injekcijos į akis turi būti leidžiamos konkrečiai nustatytu grafiku. Nesiimant jokių priemonių, dalis pacientų tiesiog apaktų“.

Plačiau apie šią paslaugą galite išgirsti LRT.lt parengtame radijo pokalbyje su asociacijos prezidente, mūsų kolege Simona (nuo 15 min.) „Pas akių ligų gydytojus veža nemokamas taksi“ arba perskaityti 15 min portalo  straipsnyje.

Dėl nemokamų taksi paslaugų gavimo prašome kreiptis el. paštu tinklainesligos@gmail.com. Daugiau naudingos informacijos galite rasti Sergančių tinklainės ligomis asociacijos svetainėje www.tinklaine.lt.

 

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS