Nuotolinė Lietuvos apiterapeutų asociacijos konferencija

 

2020-12-23

Kasmet lapkričio mėnesį rengiama Lietuvos apiterapeutų asociacijos konferencija. Šiais metais dėl susiklosčiusios epidemiologinės situacijos nuspręsta ją organizuoti nuotoliniu būdu. Pateikti devyni pranešimai. Asociacijos viceprezidento gyd. Povilo Rimkaus pranešimo tema ,,Papildomoji ir alternatyvioji medicina“. Pranešėjas aptaria alternatyviosios ir papildomosios medicinos ( PAM) terminus, apžvelgia istorinius aspektus, pristato teisinę bazę. Europoje pirmoji direktyva priimta 2005 metais. 2019 metais išleista Tarpvalstybinė sveikatos direktyva. Įsteigta 14 organizacijų, kurios bando koordinuoti tarptautinį bendradarbiavimą ir palengvinti mokslinius tyrimus. 2011 metais  įsteigti Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai, o 2014 metais SAM įkurtas Netradicinės medicinos iniciatyvos koordinavimo centras. 2020 m. spalio 6 d. išleistas SAM ministro įsakymas ,,Dėl papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros sričių paslaugų ir (ar) pogrupiams priskiriamų konkrečių paslaugų sąrašo ir jo sudarymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Habil. dr. D. Stasytytė Bunevičienė savo pranešime akcentuoja bičių produktų svarbą virusinių infekcijų metu. Išskiria jų priešuždegiminį, antitoksinį, antivirusinį, antimikrobinį, regeneracinį, antiradiacinį, antistresinį, imunitetą stiprinantį ir dezodoruojantį poveikį. Prof. dr. S. Trumbeckaitė ir dr. N. Sutkevičienė pristato mokymus ir mokslinius darbus bičių produktų tematika LSMU.  Doc. dr. V. Kašonienės ir prof. habil. dr. A. Maruškos pranešimas „Vytauto Didžiojo universitete vykdomi tyrimai bičių produktų tematika (2010–2020)“. Lektorės L. Baumann – apie apiterapijos pagrindus Kauno kolegijoje.

Dalinamės Bernadetos ir Sigito Vasiliauskų pranešimu ,,Medicata pasiekimai per daugiau nei 25-rius metus. I dalis“,  biologės Aušrinės Raudoniūtės pranešimu „Apiterapijos naujienos pasaulyje“ ir gyd. P. Rimkaus pranešimu ,,Papildomoji ir alternatyvioji medicina“ .

Informaciją parengė Janina Valančiūtė.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS