Pokalbis: rašymas kaip gijimas

 

2020-09-24

Lietuvos medicinos biblioteka jau kelerius metus vykdo įvairias meno terapijos veiklas. Daug susidomėjimo sulaukė pernai metais rudenį bibliotekoje vykusi dailės terapeučių tapybos darbų paroda, poezijos rašymo dirbtuvės ir amerikiečių poezijos terapeuto, psichologo Džono Fokso (John Fox) seminaras. Ne kartą pas mus svečiavosi bei užsiėmimus vedė ir psichologė psichoterapeutė, biblioterapeutė dr. Jūratė Sučylaitė. Ieškodami naujų bendradarbiavimo formų, tęsiame šias veiklas ir šiemet. Rugsėjo 24 d. 18 val. Lietuvos rašytojų sąjunga bibliotekos didžiojoje salėje organizuoja pokalbį apie terapinį rašymo poveikį.

Vis dažniau kalbama, kad rašymas gali padėti sumažinti šiuolaikinio žmogaus nuolat patiriamą stresą bei nerimą. O lietuvių rašytojai vis daugiau rašo kritikų išpažintine vadinamos literatūros. Renginyje mintimis apie tai su dalinsis rašytoja, psichoterapeutė Genovaitė Bončkutė-Petronienė, poetė, literatūrologė Lina Buividavičiūtė, poetas, dramaturgas, žurnalistas Mindaugas Nastaravičius, poetė Greta Ambrazaitė. Pokalbį ves poetė, filosofė Aušra Kaziliūnaitė.

Apie dalyvius: Mindaugas Nastaravičius – poetas, dramaturgas, trijų eilėraščių knygų ir šešių pjesių autorius, LRT kultūros laidų vedėjas. Pastaraisiais metais kaip dramaturgas reziduoja Valstybiniame jaunimo teatre. 

Poetė Greta Ambrazaitė baigė literatūrologijos magistrą Vilniaus universitete, o šiuo metu mokosi vizualinio dizaino, redaguoja tekstus, verčia ir rengia antrąją poezijos knygą. 2018 m. Greta debiutavo knyga „Trapūs daiktai”, kuri buvo palankiai įvertinta. Yra publikavusi virtualų DIY muzikos albumą „kraujo pelytė“, kuriame vyrauja eilėraščiams artimos temos ir nuotaikos.

Genovaitė Petronienė – psichologė psichoterapeutė, praktikuojanti jau 22 metus, nuolat vedanti įvairius psichologinius seminarus, tam tarpe ir apie kūrybos psichologiją, vaizduotę ir transą, parašė 7 knygas, iš kurių 5 – grožinės. Kartu su Andriumi Jančiausku žinių radijuje veda psichologinę laidą „Apie tave“.

Poetė, literatūrologė Lina Buividavičiūtė: „Esu žmogus, kuris gyvena, alsuoja žodžiais. Mano poezija – savotiškas mūšis su kalba, mėginant ištraukti iš jos vis sprūstančią esmę. Kūryboje ir gyvenime esu atvira, kalbu apie tai, kas skauda. Man artimas išpažintinės poezijos žanras, nors anaiptol ne visi dalykai, apie kuriuos rašau yra nutikę būtent man. Tikiu dvilypumu – žodis skandina ir gydo“.

Lankytojai prašomi dėvėti kaukes ir laikytis kitų saugumo reikalavimų. Prieš renginį bus vykdoma renginio dalyvių registracija.

Partneriai: Kitos knygos, Šiaurės Atėnai, Lietuvos medicinos biblioteka
Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS