Seminaras sveikatos bei švietimo specialistams „Dabarties įsisąmoninimas ir meno terapija“

 

2019-11-27

Lietuvos medicinos bibliotekos ruduo šiemet buvo paskirtas meno terapijoms ir kūrybinių raiškos formų paieškoms. Spalį pristatėme terapinius dailės užsiėmimus, jų metu sukurtus tapybos darbus, o lapkritį kalbėsime apie poeziją ir jos rašymą, kaip vieną iš psichoterapijos metodų. Lietuvos biblioterapijos asociacija, bendradarbiaudama su partneriais iš Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų bei Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultetų, lapkritį organizavo šiai temai skirtus teorinius-praktinius seminarus sveikatos bei švietimo specialistams.

 Lapkričio 27 d. 15 val. vienas jų vyko ir mūsų bibliotekoje. Jo metu dr. Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė pristatė meno terapijos praktikas, gydant nervų ligas. Vidas Dusevčius pasidalijo priklausomybės ligomis sergančiųjų kūryba ir papasakojo apie jų bendruomenę. Renginio organizatorė ir moderatorė dr. Jūratė Sučylaitė perskaitė pranešimą apie poetinį mąstymą, gelbstintį nuo profesinio perdegimo.

Seminare taip pat dalyvavo iš JAV atvyksiantis poezijos terapeutas, psichologas, kūrėjas Džonas Foksas (John Fox). Dž. Foksas intensyviai užsiima edukacine veikla: veda mokymus įvairioms auditorijoms, daugiau nei 20 metų dėsto keliuose universitetuose, yra Poetinės medicinos instituto vadovas ( JAV).  Svečio paskaitos ir kūrybinių dirbtuvių tema „Dabarties įsisąmoninimas ir poezijos terapija“ (Mindfulness and poetry therapy).  Seminaras vyks anglų ir lietuvių kalbomis.

Dalinamės renginio akimirkomis:

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS