Tarptautinė vaikų gynimo diena. 2020-ieji – Vaikų emocinės gerovės metai

 

2020-06-01

Tarptautinė vaikų gynimo diena pirmą kartą paminėta 1950 metais ir švenčiama kalendorinės vasaros pradžioje, birželio 1-ąją.

Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.
LR Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva 2020-ieji paskelbti Vaikų emocinės gerovės metais.

Prisijungdama prie šios iniciatyvos Lietuvos medicinos biblioteka  rengia naują rekomendacinio pobūdžio leidinį „Vaikų emocinė sveikata“.

PSO duomenys atskleidžia, jog vaikai, patiriantys smurtą,  siekdami užmaskuoti vienišumo, pykčio ir liūdesio emocijas, jas išreiškia agresijos protrūkiais ar vis anksčiau pradeda vartoti psichiką veikiančias medžiagas, kurios neretai susijusios ir su paauglių savižudybėmis. Pasaulinė pandemija, karantinas paveikė ir pakeitė ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų, paauglių gyvenimą. Tad ypatingai svarbu stebėti, kaip į šią krizę bei pokyčius reaguoja vaikai bei jaunuoliai ir, prireikus, suteikti jiems bei jų tėvams reikiamą paramą ir pagalbą bei sukurti saugią, palankią aplinką.

Siūlome leidinių sąrašą apie vaikų emocines krizes bei savižudybes. Jų  tikslas – suteikti žinių, dalykinės informacijos apie vaiką ištikusias problemas. Jie galėtų būti naudingi psichologams, mokytojams,  pedagogams ir visiems specialistams, dirbantiems su vaikais.  

Rekomenduojamų leidinių sąrašą, kurį parengė LMB darbuotoja Daiva Širkaitė, rasite čia.

Taip pat siūlome prisiminti prieš keletą metų parengtą  rekomenduojamojo pobūdžio Leidinį vaikams, paaugliams ir jaunimui.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS