Gydytojos Emilijos Petrauskienės fotografijų paroda „Sidabrinis sodas“

 

Gegužės 3 d., penktadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje atidaroma gydytojos Emilijos Petrauskienės analoginių fotografijų  paroda „Sidabrinis sodas“.

Autorė gimė 1981 metais Vilniuje. Šiuo metu dirba Antakalnio poliklinikoje šeimos gydytoja. Jau daugiau nei 10 metų užsiima analogine, senovine fotografija. Didžiausias jos įkvėpimo šaltinis – gamta, angliški sodai, senoviniai moksliniai herbariumai, botaninės iliustracijos ir klasikiniai natiurmortai. Daugiau informacijos apie autorę galite rasti jos asmeninėje svetainėje: www.epetrauskiene.lt/ 

Didelę dalį savo vaikystės autorė praleido sode. Užaugusi pradėjo domėtis fotografija. Tai jau nebe pirma jos paroda. Jau keleri metai ji kuria savo sodą, fotografijomis kolekcionuodama ir katalogizuodama augalus. Naudojama analoginė, senoji šlapio kolodijus technika vaizdams suteikia sentimentalumo, išryškina jų grafinę tekstūrą. Tai ilgas fotografinis procesas, sustiprinantis užfiksuotą  laikiškumo ir praeities įspūdį.

Kaip teigia pati autorė, „Sidabrinis sodas“ – tai vaikystės sode akimirkos, įšaldytos sidabre. Viskas prasidėjo nuo minties atkurti vaikystės sodą ir gėlynus. Prisiminimuose toks sodas yra stebuklingas kaip sapnas – pilnas įdomių spalvingų gėlių, tarp kurių žiedų nardo vabzdžiai, kvapnių žolelių, šviesos, žaidžiančios lapuose, paslapties. Didelę dalį savo vaikystės praleidau po senomis obelimis, žaisdama su pasidarytomis lėlėmis iš nužydėjusių raganių (Clematis) ir flioksų (Phlox) žiedų. Šis mano sodas – kelionė laiku atgal, kai nebuvo skubėjimo. Grįžtant į praeitį, iš sodo dingsta spalvos, lieka tik šviesa ir augalų forma, tekstūra“. 

Paroda veiks iki gegužės 31 dienos.

 

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS