Iš bibliotekos kolekcijos: Tapyba, akvarelės, piešiniai, pastelės ir ekslibrisai.

 

2024-06-17

2024 m. birželio 18 d. – rugpjūčio 30 d. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) veikia paroda Iš bibliotekos kolekcijos: Tapyba, akvarelės, piešiniai, pastelės ir ekslibrisai.Paroda, skirta Lietuvos medicinos bibliotekos meno galerijos 30-ies metų sukakčiai. Birželio 18 d. 17 val. maloniai kviečiame į parodos pristatymą.

Nuo pirmosios parodos 1994 metais biblioteka turi sukaupusi vertingą autorių dovanotų kūrinių kolekciją. Didžiausią jos dalį sudaro ekslibrisai. Išleisti keturi ekslibrisų parodų katalogai ir almanachas „Ekslibrisai gydytojams“.

Galerijoje savo darbus eksponavo dailininkai Aloyzas Stasiulevičius, Vija Tarabildienė, Aušra Čapskytė, Alfonsas Čepauskas, Valerijonas Jucys, Juozapas Miliūnas, Jonas Varnas, Ina Budrytė, Viktorija Daniliauskaitė, Mantas Maziliauskas, Rima Gaižauskaitė, Vilija Kneižytė ir kt.

Su savo darbais supažindino dailės terapeutai, moksleivių, studentų ir senjorų dailės studijų nariai, Rokiškio psichiatrijos ligoninės pacientai. Kasmet buvo rengiamos Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės klubo „13 ir Ko“ ( vadovė gyd. Danguolė Survilaitė), tapybos ir fotografijos plenerų „Atraskime nežinomus Lietuvos turtus – tris nuostabius E. F. Andre parkus prie Vilniaus“ parodos.

Vis gausėja kuriančių medikų būrys. Bibliotekoje parengtos Rimanto Keblo, Eglės Stukaitės, Laimos Baltrūnienės, Ritos Lunskienės, Valerijos Dulskienės, Danutės Barštienės, Giedriaus Uždavinio, Vidos Domarkienės, Algimanto Bandzos, Vidmanto Mickevičiaus, Laimono Jazukevičiaus, Leonos Korkutienės, Arturo Milašausko, Vytauto Jakelevičiaus, Stepono Bagdono, Michailo Aizeno, Emilijos Petrauskienės. JAV gyvenančio gydytojo neurologo Andriaus Plioplio ir kitų autorių tapybos, akvarelių, piešinių ir fotografijų parodos.

Atsidėkodami už galimybę pristatyti savo kūrybą autoriai dažnai dovanoja darbus, kuriais puošiame bibliotekos erdves ir darbo kabinetus. Taip susikaupė didžiulė meno kūrinių kolekcija.

Maloniai kviečiame apsilankyti bibliotekos galerijoje. Labai pasiilgome ir laukiame dailininkų, kurie čia jau yra pristatę savo kūrinius.

 

Renginyje bus fotografuojama ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar spaudoje.© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS