Paskaita ,,Radiacinės saugos iššūkiai šiandieninės grėsmės šviesoje”

 

2022-04-05

Balandžio 12 d. 17 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) vyks paskaita ,,Radiacinės saugos iššūkiai šiandieninės grėsmės šviesoje”. Pranešėjas Lietuvos radiacinės saugos draugijos narys, radiacinės saugos specialistas gyd. Albinas Mastauskas.

Neramumai Ukrainos branduolinėse jėgainėse, su nesklandumais veikianti Baltarusijos (Astravo) atominė elektrinė, Rusijos gąsdinimai dėl branduolinio ginklo panaudojimo neramina daugelį Lietuvos gyventojų.

Kaip mes sužinosime apie įvykusias branduolines avarijas? Kaip pasirengti slėpimuisi, evakuacijai? Kaip mes pasirengę reaguoti į bet kokius radiologinius pokyčius aplinkoje? Kaip tai gali mus paveikti? Ką kiekvienas iš mūsų galime ir turime padaryti, kad sumažintumėme apšvitą jonizuojančiąja spinduliuote, o tuo pačiu ir riziką savo sveikatai? Kada ir kaip panaudoti stabilaus kalio jodido tabletes apsaugant skydliaukę?

Kuo toliau nuo galimo radiologinės taršos šaltinio, kuo trumpiau būti užterštoje vietovėje, kiek galima daugiau panaudoti asmenines ir kolektyvines apsaugos priemones – tai pagrindiniai radiacinės saugos principai.

Žinojimas gali sumažinti patiriamą stresą, todėl šie ir kiti aktualūs klausimai bus aptarti susitikime su Lietuvos radiacinės saugos draugijos nariu, radiacinės saugos specialistu gyd.  Albinu Mastausku.

Renginį organizuoja Lietuvos medicinos biblioteka ir Lietuvos radiacinės saugos draugija.

Registracija į renginį

 

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS