Bibliografinės informacijos tvarkymo įrankiai

 
ATVIROS PRIEIGOS
Zotero

Bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa, nemokamai prieinama internete. Pakankamai populiari programa tarp mokslininkų.

Mendeley

Bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa, nemokamai prieinama internete. Programa skirta rinkti, tvarkyti ir sisteminti sukauptą bibliografinę informaciją bei pilnus publikacijų tekstus, taip pat cituoti ir sudaryti literatūros sąrašus. Programa leidžia dalintis sukaupta informacija su kolegomis, skelbti savo mokslinės veiklos rezultatus, stebėti, komentuoti ir palaikyti bendradarbiavimo ryšius su kitais mokslininkais.

IFTTT

Ši Programa kitokia, ji nėra specialiai pritaikyta literatūros srautui valdyti, tačiau dėl plačių pritaikymo galimybių ir vartotojo fantazijos, ją galima pritaikyti moksliniams poreikiams.

Šios programos valdymą sudaro keli etapai:

Nurodyti informacijos šaltinį. Tai gali būti jūsų el. pašto dėžutė (pvz. Yahoo, Gmail ir kt.).
Pasirinkti įvykį. Galite pasirinkti naujienlaiškį iš kokios nors duomenų bazės. Pasirinkus šaltinį kaip el. pašto dėžutę, reikės įrašyti naujienlaiškio siuntėjo el. pašto adresą.
Nurodyti kur ir kokį darbą reikės atlikti. Galite nurodyti, kad pasirodžius naujienlaiškiui, informaciją gautumėte sms žinute.
Savarankiškai panagrinėjus šią programą, galite atrasti įvairias pritaikymo galimybes informacijos srautui valdyti.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2021. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS