Bibliografinės informacijos tvarkymo įrankiai

 
LMB REKOMENDUOJA
RefWorks

Bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa. Pasitelkus šią programą nereikės jaudintis dėl dingusio straipsnio, leidinio ar kito informacijos šaltinio. Turėsite ne tik jų aprašus, nuorodas, bet ir pdf formato failus. Šaltinio aprašo kūrimas yra automatizuotas, daugelis duomenų bazių turi RefWorks tiesioginio perkėlimo funkciją. Jei ši funkcija nėra įdiegta, aprašą nesunkiai galima skurti. RefWorks ne tik kaupia bibliografinius aprašus, bet ir kuria jų sąrašus, gali įterpti nuorodą į tekstą ir automatiškai suformuoti įrašą nuorodų sąraše. 

Pirmą kartą reikia prisijungti iš LMB ar filialų kompiuterių ir užsiregistruoti. Vėliau šia programa galima naudotis iš bet kurio kompiuterio.

Kilus klausimams, rašykite regina.vaisviliene@lmb.lt arba ingrida.tomasevskien@lmb.lt

NEMOKAMOS
Zotero

Bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa, nemokamai prieinama internete. Pakankamai populiari programa tarp mokslininkų.

IFTTT

Ši Programa kitokia, ji nėra specialiai pritaikyta literatūros srautui valdyti, tačiau dėl plačių pritaikymo galimybių ir vartotojo fantazijos, ją galima pritaikyti moksliniams poreikiams.

Šios programos valdymą sudaro keli etapai:

Nurodyti informacijos šaltinį. Tai gali būti jūsų el. pašto dėžutė (pvz. Yahoo, Gmail ir kt.).
Pasirinkti įvykį. Galite pasirinkti naujienlaiškį iš kokios nors duomenų bazės. Pasirinkus šaltinį kaip el. pašto dėžutę, reikės įrašyti naujienlaiškio siuntėjo el. pašto adresą.
Nurodyti kur ir kokį darbą reikės atlikti. Galite nurodyti, kad pasirodžius naujienlaiškiui, informaciją gautumėte sms žinute.
Savarankiškai panagrinėjus šią programą, galite atrasti įvairias pritaikymo galimybes informacijos srautui valdyti.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS