Duomenų bazės

 

Lietuvos medicinos bibliotekos (LMB) prenumeruojamos duomenų bazės.

Prieiga

Prie prenumeruojamų duomenų bazių registruotiems LMB vartotojams (turintiems skaitytojo pažymėjimą) suteikiamas prisijungimas:

  • Iš LMB kompiuterių
  • Nuotolinė prieiga EZproxy

Cohrane Library Micromedex SpringerLink  Esavadai.lt
Lietuvos standartizacijos departamento standartų katalogas

Svarbi informacija vartotojams:

  • LMB prenumeruojamų elektroninių išteklių informaciją leidžiama naudoti laikantis autorių ir gretutinių teisių įstatymo ir tik individualioms mokslo reikmėms, neplatinant ir neperduodant jos tretiesiems asmenims.
  • Informaciją atsisiųsti, spausdinti, įsikelti į saugojimo laikmeną galima tik nedideliais kiekiais. Vieno prisijungimo metu galima atsisiųsti ne daugiau kaip 2 straipsnius iš vieno elektroninio žurnalo numerio, 20 % vienos elektroninės knygos.

Kilus klausimams, kreipkitės db@lmb.lt

TESTUOJAMOS DUOMENŲ BAZĖS
PRENUMERUOJAMOS DUOMENŲ BAZĖS
Cohrane Library

The Cochrane Library (ISSN 1465-1858) yra informacijos šaltinis, kurį sudaro keletas duomenų bazių:

  • Cochrane Database of Systematic Reviews (CDSR)
  • Cochrane Central Register of Controlled Trials (CENTRAL)
  • Cochrane Clinical Answers (CCAs)
Micromedex

Ekspertų atrinkta ir įrodymais pagrįsta informacija apie vaistus ir kitas chemines medžiagas, vaistų dozavimą, farmakokinetiką, vaistų saugumą, tarpusavio sąveiką, klinikinį pritaikymą, šalutinį poveikį, santykinį veiksmingumą ir kt.

SpringerLink

Ekonomikos, aplinkosaugos, teisės,
medicinos, matematikos, kompiuterijos mokslų duomenų bazė.

Esavadai.lt

E-SAVADAI – tai ekspertų patarimai, individualios konsultacijos ir teisės aktų pakeitimų prenumerata vienoje vietoje.

Bibliotekos skaitytojai gali naudotis šiais rinkiniais:
Darbų sauga
Maistas ir jo higienos normos
Sveikatos teisė

Prieiga tik iš LMB kompiuterių. Dėl prisijungimo teirautis darbuotojo.

Lietuvos standartizacijos departamento standartų katalogas

Lietuvos standartizacijos departamentas yra vienintelė Lietuvoje nacionaliniu lygmeniu pripažinta nacionalinė standartizacijos institucija ir apie ją yra pranešta Europos Komisijai. Ji yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota vykdyti ir plėtoti standartizaciją Lietuvos Respublikoje bei atstovauti pagal savo kompetenciją Lietuvos ekonomikos interesams tarptautinėse ir Europos standartizacijos organizacijose (CENCENELECETSIISOIEC).

Nacionalinė standartizacijos institucija užtikrina, kad Lietuvoje būtų vykdoma nacionalinė standartizacija, o Lietuvos ekonomikos interesams tarptautinių ir Europos standartizacijos organizacijų veikloje būtų atstovaujama laikantis pagrindinių nacionalinės standartizacijos principų.

Prieiga prie elektroninio standartų katalogo leidinių bei skaitymo paslauga teikiama tik iš LMB kompiuterių. Dėl prisijungimo teirautis darbuotojo.

ATVIROS PRIEIGOS INFORMACIJOS TVARKYMO ĮRANKIAI
Mendeley

Bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa, nemokamai prieinama internete. Programa skirta rinkti, tvarkyti ir sisteminti sukauptą bibliografinę informaciją bei pilnus publikacijų tekstus, taip pat cituoti ir sudaryti literatūros sąrašus. Programa leidžia dalintis sukaupta informacija su kolegomis, skelbti savo mokslinės veiklos rezultatus, stebėti, komentuoti ir palaikyti bendradarbiavimo ryšius su kitais mokslininkais.

Zotero

Bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa, nemokamai prieinama internete. Pakankamai populiari programa tarp mokslininkų.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2023. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS