Duomenų bazės

 

Lietuvos medicinos biblioteka (LMB) prenumeruoja 10 duomenų bazių bei informacijos tvarkymo programą RefWorks.

Prieiga

Prie prenumeruojamų duomenų bazių registruotiems LMB vartotojams (turintiems skaitytojo pažymėjimą) suteikiamas prisijungimas:

 • Iš LMB kompiuterių
 • Nuotolinė prieiga EZproxy

Cohrane Library Micromedex BMJ Best Practice BMJ Journals Online Collection EBSCO Publishing SpringerLink Taylor&Francis Wiley Online Library Sage Journals Online Emerald Esavadai.lt RefWorks

Svarbi informacija vartotojams:

 • LMB prenumeruojamų elektroninių išteklių informaciją leidžiama naudoti laikantis autorių ir gretutinių teisių įstatymo ir tik individualioms mokslo reikmėms, neplatinant ir neperduodant jos tretiesiems asmenims.
 • Informaciją atsisiųsti, spausdinti, įsikelti į saugojimo laikmeną galima tik nedideliais kiekiais. Vieno prisijungimo metu galima atsisiųsti ne daugiau kaip 2 straipsnius iš vieno elektroninio žurnalo numerio, 20 % vienos elektroninės knygos.

Kilus klausimams, kreipkitės db@lmb.lt

PRENUMERUOJAMOS DUOMENŲ BAZĖS
Cohrane Library

The Cochrane Library (ISSN 1465-1858) yra informacijos šaltinis, kurį sudaro keletas duomenų bazių:

 • Cochrane Database of Systematic Reviews (CDSR)
 • Cochrane Central Register of Controlled Trials (CENTRAL)
 • Cochrane Clinical Answers (CCAs)
Micromedex

Ekspertų atrinkta ir įrodymais pagrįsta informacija apie vaistus ir kitas chemines medžiagas, vaistų dozavimą, farmakokinetiką, vaistų saugumą, tarpusavio sąveiką, klinikinį pritaikymą, šalutinį poveikį, santykinį veiksmingumą ir kt.

BMJ Best Practice

Medicinos duomenų bazė, kurioje pateikiamos susistemintos apžvalgos apie ligas, naujausius ir visus galimus jų gydymo būdus, vaistus, jų poveikį. Supažindinama su įvairių taikomų gydymo būdų nauda ir galima žala organizmui. Čia taip pat galite sužinoti ekspertų nuomonę apie įvairių ligų prevenciją, diagnozę, gydymą ir prognozes.

BMJ Journals Online Collection

Medicina, sveikatos priežiūra, klinikiniai tyrimai, klinikinė praktika, įrodymais pagrįstos medicinos naujienos ir kt.

EBSCO Publishing

Medicinos, sveikatos apsaugos, humanitarinių ir socialinių mokslų duomenų bazė.

EBSCO Publishing sudaro:

 • Academic Search Complete
 • Business Source Complete
 • GreenFILE
 • Health Source: Nursing/Academic Edition
 • Health Source – Consumer Edition
 • MEDLINE
 • Newspaper Source
 • Regional Business News
 • Open Dissertations

Prenumeruojamų žurnalų sąrašas.

SpringerLink

Ekonomikos, aplinkosaugos, teisės,
medicinos, matematikos, kompiuterijos mokslų duomenų bazė.

Taylor&Francis

Humanitarinių, fizinių, socialinių, medicinos, sveikatos apsaugos mokslų duomenų bazė.

Prenumeruojamų žurnalų sąrašas.

Atvirosios prieigos žurnalų sąrašas.

Wiley Online Library

Fizinių, biomedicinos, technologijos, socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų bazė.

Prenumeruojamų žurnalų sąrašas.

Sage Journals Online

Sveikatos mokslų, gyvybės ir biomedicinos mokslų, medžiagotyros ir medžiagų inžinerijos, socialinių bei humanitarinių mokslų duomenų bazė.

Emerald

Sociologijos ir antropologijos, finansų, teisės, ekonomikos, žmogiškųjų išteklių valdymo, inovacijų, informacijos ir komunikacijos, informacinių technologijų, medicinos ir kt. mokslų duomenų bazė.

Prenumeruojamų žurnalų sąrašas.

Esavadai.lt

Tai nuolat atnaujinami norminių teisės aktų rinkiniai.

Bibliotekos skaitytojai gali naudotis šiais rinkiniais:
Darbų sauga
Maistas ir jo higienos normos
Sveikatos teisė

PRENUMERUOJAMAS BIBLIOGRAFINĖS INFORMACIJOS TVARKYMO ĮRANKIS
RefWorks

Siūlome naudotis RefWorks bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa.
RefWorks skirta bibliografinei elektroninei informacijai tvarkyti. Ši programa mokslo darbuotojams, studentams ir visiems renkantiems informaciją padės kaupti surastus svarbius straipsnius, jais pasinaudoti rašant mokslinius darbus bei pasidalinti žiniomis su kolegomis. RefWorks suteikia galimybę atsisiųsti ir tvarkyti nuorodas iš bibliotekų katalogų ir duomenų bazių, knygų, tinklapių ar kitų bibliografinių programų.

Pirmą kartą reikia prisijungti iš LMB ar filialų kompiuterių ir užsiregistruoti. Vėliau šia programa galima naudotis iš bet kurio kompiuterio.

Lietuvos medicinos biblioteka nuo 2021 m. kovo 31 d. nebetęs RefWorks programos prenumeratos.
Daugiau informacijos ir rekomendacijas, ką daryti toliau, rasite bibliotekos svetainėje

 

TESTUOJAMOS DUOMENŲ BAZĖS
EBSCO Clinical Decisions

DynaMed šaltinio misija – suteikti kuo naudingesnę informaciją sveikatos priežiūros specialistams jų darbo vietoje. Duomenų bazė apjungia  naujausius klinikinius įrodymus, lyderiaujančių ekspertų rekomendacijas ir teikia  patogią, vartotojams draugišką, personalizuotą patirtį kuriant pažangiausią klinikinių sprendimų palaikymo įrankį. Tai įgalina medicinos darbuotojus greitai ir operatyviai rasti atsakymus į kylančius klausimus.

Mokomasis pažintinis filmukas: DynaMed.

Dynamic Health – įrodymais pagrįstos slaugos informacijos įrankis, sukurtas padėti slaugytojams ir kitiems sveikatos specialistams įgyti įgūdžių, greitai gauti atsakymus į klinikinius klausimus ir ugdyti įrodymais pagrįstos medicinos praktikos kultūrą. Visas Dynamic Health turinys griežtai atrinktas pagal patikimas metodikas, vartotojai gali pasitikėti informacija, kuri atitinka dabartinę geriausią praktiką.

Mokomasis pažintinis  filmukas: Dynamic Health.

Isabel – ligos diagnozių kontrolės įrankis, kuris padeda gydytojams lengviau orientuotis tarp galimų skirtingų diagnozių. Isabel įvertina pacientų demografinius rodiklius, ligos požymius bei simptomus ir sugeneruoja  ligos diagnozių sąrašą.

Naudojimo instrukcija: Isabel.

Nursing Reference Center Plus –  įrodymais pagrįstos informacijos šaltinis sukurtas slaugytojų slaugos specialistams. . Padeda greitai rasti atsakymus į klinikinius klausimus. Centras skatina įrodymais pagrįstos slaugos praktiką, kuri padeda pacientų saugos ir kokybiškų paslaugų teikimo užtikrinimui.

Mokomasis pažintinis filmukas: Nursing Reference Center Plus.

Nutrition Reference Center – suteikia prieigą dietologams prie įrodymais pagrįstos informacijos apie geriausią mitybos praktiką. Priemonė sukurta specialiai dietologams ir mitybos specialistams, o vartotojai gali naudotis patikimais šaltiniais savišvietos tikslais. Mitybos informacijos centras siūlo supaprastintą sąsają, kurioje vartotojai gali pasiekti unikalų turinį, nuo konkrečiai sveikatos būklei siūlomų būdingų dietų iki dietetikos įgūdžių formavimo ir praktikos patarimų, kuriuos aprašė pasaulinės klasės dietologų komanda.

Mokomasis pažintinis filmukas: Nutrition Reference Center .

Rehabilitation Reference Center – įrodymais pagrįstos medicinos informacijos šaltinis kineziterapeutams, ergoterapeutams, logopedams ir sporto medicinos profesionalams. Reabilitacijos informacijos centro vartotojai gali naudotis atrinkta naujausia informacija pagal savo specialybę užtikrindami geriausią pacientų priežiūrą.

Mokomasis pažintinis filmukas: Rehabilitation Reference Center.

Duomenų bazės pasiekiamos iki 2021 m. balandžio 8 d.

Bentham Science

Mokslo, technologijų ir medicinos duomenų bazė, teikianti naujausią informaciją akademikams, pramonės specialistams, studentams įvairiose mokslo ir technologijų srityse.

Leidykla jau yra išleidusi daugiau kaip 100 pavadinimų elektroninių ir spausdintų žurnalų, farmacijos tyrimų ir plėtros, medicinos, inžinerijos, technologijų ir socialinių mokslų srityse. Žurnalai indeksuojami pripažintose indeksavimo agentūrose, tokiose kaip “Journal Citation Reports / Science Edition, “MEDLINE / Index Medicus, “PubMed, “Scopus, “Chemical Abstracts ir “EMBASE.

Duomenų bazė pasiekiama iki 2021 m. kovo 24 d.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS