Duomenų bazės

 

Dėl duomenų bazių kreiptis regina.vaisviliene@lmb.lt, tel. (8 5) 261 7396 arba užpildyti formą, kuri yra dešiniajame tinklalapio šone, slenkančioje juostoje.

Prisijungti prie duomenų bazių galima iš LMB kompiuterių. Lietuvos medicinos bibliotekos skaitytojai taip pat gali naudotis nuotolinės prieigos paslauga (VPN) ir bibliotekos prenumeruojamomis duomenų bazėmis naudotis iš asmeninio kompiuterio. Norėdami pasinaudoti šia paslauga, užpildykite registracijos formą.*

Šiuo metu VPN prieigos sistema turi trikdžių ir laikinai neveikia. Atsiprašome už nepatogumus, jeigu turite klausimų, prašome susisiekti viktorija.jonkute@lmb.lt.

Prenumeruojamų duomenų bazių duomenimis leidžiama naudotis tik mokslo reikmėms. Tik asmeninėms mokslo reikmėms reikalingi duomenys nedideliais kiekiais gali būti perrašomi į savo kompiuterį. Tokių duomenų perdavimas tretiesiems asmenims, talpinimas į internetą, intranetą ar naudojimas komerciniams tikslams griežtai draudžiamas.

Lietuvos medicinos bibliotekos skaitytojai gali naudotis nuotolinės prieigos paslauga (VPN). Tokiu būdu bibliotekos prenumeruojamomis duomenų bazėmis galėsite naudotis iš asmeninio kompiuterio. Norėdami pasinaudoti šia paslauga, užpildykite registracijos formą.

Cohrane Library Micromedex BMJ Best Practice BMJ Journals Online Collection EBSCO Publishing SpringerLink Taylor&Francis Wiley Online Library Sage Journals Online Emerald Esavadai.lt RefWorks 

TESTUOJAMOS DUOMENŲ BAZĖS

Iki metų pabaigos siūlome išbandyti medicinos, sveikatos apsaugos, humanitarinių ir socialinių mokslų platformoje EBSCOhost  esančias šias atnaujintas duomenų bazes:

Academic Search Ultimate tarpdisciplininė, universali duomenų bazė, suteikianti prieigą prie daugiau nei 20 000 viso teksto recenzuojamų mokslo žurnalų ir kitų šaltinių antropologijos, astronomijos, biologijos, chemijos, fizikos, geografijos, geologijos, teisės, filosofijos, religijos, matematikos, zoologijos ir kt. temomis. Ši duomenų bazė yra skaitytojų ypač vertinamos duomenų bazės Academic Search Complete papildyta versija.

Business Source Ultimate šioje tarptautinėje verslo informacijos duomenų bazėje rasite daugiau nei 2000 viso teksto mokslo žurnalų ir kitų šaltinių verslo, bankininkystės, ekonomikos, finansų, žmogiškųjų išteklių, vadybos ir kt. temomis.

Kviečiame jas išbandyti.

PRENUMERUOJAMOS DUOMENŲ BAZĖS
Cohrane Library

The Cochrane Library (ISSN 1465-1858) yra informacijos šaltinis, kurį sudaro keletas duomenų bazių:

 • Cochrane Database of Systematic Reviews (CDSR)
 • Cochrane Central Register of Controlled Trials (CENTRAL)
 • Cochrane Clinical Answers (CCAs)
Micromedex

Ekspertų atrinkta ir įrodymais pagrįsta informacija apie vaistus ir kitas chemines medžiagas, vaistų dozavimą, farmakokinetiką, vaistų saugumą, tarpusavio sąveiką, klinikinį pritaikymą, šalutinį poveikį, santykinį veiksmingumą ir kt.

BMJ Best Practice

Medicinos duomenų bazė, kurioje pateikiamos susistemintos apžvalgos apie ligas, naujausius ir visus galimus jų gydymo būdus, vaistus, jų poveikį. Supažindinama su įvairių taikomų gydymo būdų nauda ir galima žala organizmui. Čia taip pat galite sužinoti ekspertų nuomonę apie įvairių ligų prevenciją, diagnozę, gydymą ir prognozes.

BMJ Journals Online Collection

Medicina, sveikatos priežiūra, klinikiniai tyrimai, klinikinė praktika, įrodymais pagrįstos medicinos naujienos ir kt.

EBSCO Publishing

Medicinos, sveikatos apsaugos, humanitarinių ir socialinių mokslų duomenų bazė.

EBSCO Publishing sudaro:

 • Academic Search Complete
 • Business Source Complete
 • GreenFILE
 • Health Source: Nursing/Academic Edition
 • Health Source – Consumer Edition
 • MEDLINE
 • Newspaper Source
 • Regional Business News

Prenumeruojamų žurnalų sąrašas.

SpringerLink

Ekonomikos, aplinkosaugos, teisės,
medicinos, matematikos, kompiuterijos mokslų duomenų bazė.

Taylor&Francis

Humanitarinių, fizinių, socialinių, medicinos, sveikatos apsaugos mokslų duomenų bazė.

Prenumeruojamų žurnalų sąrašas.

Atvirosios prieigos žurnalų sąrašas.

Wiley Online Library

Fizinių, biomedicinos, technologijos, socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų bazė.

Prenumeruojamų žurnalų sąrašas.

Sage Journals Online

Sveikatos mokslų, gyvybės ir biomedicinos mokslų, medžiagotyros ir medžiagų inžinerijos, socialinių bei humanitarinių mokslų duomenų bazė.

Emerald

Sociologijos ir antropologijos, finansų, teisės, ekonomikos, žmogiškųjų išteklių valdymo, inovacijų, informacijos ir komunikacijos, informacinių technologijų, medicinos ir kt. mokslų duomenų bazė.

Prenumeruojamų žurnalų sąrašas.

Esavadai.lt

Tai nuolat atnaujinami norminių teisės aktų rinkiniai.

Bibliotekos skaitytojai gali naudotis šiais rinkiniais:
Darbų sauga
Maistas ir jo higienos normos
Sveikatos teisė

BIBLIOGRAFINIŲ NUORODŲ IR STRAIPSNIŲ TVARKYMO PROGRAMA
RefWorks

Siūlome naudotis RefWorks bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa.
RefWorks skirta bibliografinei elektroninei informacijai tvarkyti. Ši programa mokslo darbuotojams, studentams ir visiems renkantiems informaciją padės kaupti surastus svarbius straipsnius, jais pasinaudoti rašant mokslinius darbus bei pasidalinti žiniomis su kolegomis. RefWorks suteikia galimybę atsisiųsti ir tvarkyti nuorodas iš bibliotekų katalogų ir duomenų bazių, knygų, tinklapių ar kitų bibliografinių programų.

Pirmą kartą reikia prisijungti iš LMB ar filialų kompiuterių ir užsiregistruoti. Vėliau šia programa galima naudotis iš bet kurio kompiuterio.

Kilus klausimams, rašykite regina.vaisviliene@lmb.lt arba ingrida.tomasevskien@lmb.lt

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS