„KNYGA – UŽUOVĖJA SERGANTIEMS ONKOLOGINĖMIS LIGOMIS“. Rekomenduojamos literatūros rodyklė

 

2018-10-23

Pristatome Lietuvos medicinos bibliotekos parengtą rekomenduojamos literatūros rodyklę sergantiems onkologinėmis ligomis bei jų artimiesiems.

Onkologinės ligos diagnozė yra stiprus sukrėtimas, kurį lydi daug emocinių išgyvenimų. Knyga onkologine liga sergančiajam gali tapti užuovėja nuo sunkiai pakeliamų išgyvenimų, fizinio ir emocinio skausmo. Būtent knyga gali leisti atsigręžti į save ir atsiriboti nuo šalia lašančios lašinės bei varginančių ir didžiulį nerimą keliančių minčių. Knyga gali tapti nuotykiu, į kurį pasinėrus galima pabėgti nuo ligoninės keliamų iššūkių. Sužinojęs onkologinės ligos diagnozę, žmogus turi ne tik susitaikyti su fiziniais kūno pokyčiais, ištverti ilgą ir sudėtingą gydymą, bet ir susidoroti su psichologiniais išgyvenimais: įvairiomis baimėmis, nerimu, pykčiu, vienišumo ir neapibrėžtumo jausmu, nuolat lydinčia nežinomybe. Sergantiems onkologinėmis ligomis neužtenka vien tik specialaus gydymo. Chemoterapija, radioterapija ar kitas specifinis gydymas pacientui yra nepaprastai sudėtingas procesas, reikalaujantis ne tik fizinės ištvermės, bet ir vidinių išteklių. Svarbu, kad pacientai visą laiką nebūtų susitelkę tik ties liga ir gydymu bei jų keliamomis baimėmis ar sunkumais. Todėl ypač svarbus tampa paprastas žmogiškas dėmesys, artumas, supratimas bei suteikimas pacientui kuo įvairesnių laisvalaikio praleidimo galimybių, kai jam tenka ilgesnį laiko tarpą praleisti ligoninėse.

Šiame sąraše atrinktos specialistų parašytos knygos, taip pat elektroniniai leidiniai lietuvių kalba. Sąrašas papildytas autobiografine ir grožine literatūra.

Prieiga per internetą: Knyga – uzuoveja sergantiems onkologinemis ligomis

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2017. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS