Balandžio 7-oji Pasaulinė sveikatos diena

 

2024-04-07

Balandžio 7 – ąją minima Pasaulinė sveikatos diena.

 

Pagrindinė Pasaulinės sveikatos dienos organizatorė yra Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO), kuri siekia atkreipti dėmesį į opiausias sveikatos apsaugos problemas atskiruose regionuose bei visame pasaulyje ir skleidžia informaciją apie pasaulinį sveikatos suvokimą.

PSO duomenimis, mažiausiai 140 šalių savo konstitucijoje pripažįsta sveikatą kaip žmogaus teisę, tačiau dažnai nėra užtikrinama, kad visiems gyventojams būtų suteiktos kokybiškos sveikatos priežiūros paslaugos.

Visame pasaulyje milijonų žmonių teisei į sveikatą kyla vis didesnė grėsmė. Todėl šių metų Pasaulinės sveikatos dienos tema „Mano sveikata, mano teisė“ pasirinkta siekiant ginti kiekvieno žmogaus teisę turėti prieigą prie kokybiškų sveikatos paslaugų, sveikatos raštingumo, taip pat saugaus geriamojo vandens, švaraus oro, sveikos mitybos, kokybiško būsto, tinkamų gyvenimo, darbo ir aplinkos sąlygų.

Aplinkos veiksniai daro didelę įtaką žmogaus sveikatai. Oro tarša yra pagrindinė ankstyvos mirties bei ligų priežastis ir vienintelis didžiausias poveikio žmonių sveikatai bei aplinkai pavojus Europoje. Daug cheminių medžiagų gali sukelti vėžines ligas. Oro tarša neigiamai veikia ne tik kvėpavimo sistemos veiklą, bet ir kraujotakos sistemos veiklą. Maisto sauga kelia vis didesnį susirūpinimą ir yra vienas didžiausių Europos Sąjungos prioritetų.

Parengta pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos informaciją https://www.who.int/

Literatūros sąrašas

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS