Dr. Jūratės Sučylaitės knyga „Prieš srovę. Psichikos sveikata ir vertybės šiuolaikiniame pasaulyje“

 

2021-05-25

„Nelengva terapijai parinkti poeziją. Ji turi įeiti į konkretaus žmogaus konkrečią gyvenimo situaciją ir kalbėtis su jo vidumi, paimti iš žmogaus tai, ko jis nebepakelia, apšviesti tai, ko jis nemato, ir nustebinti išsiplėtusios patirties erdve.“

Eilutės iš naujausios dr. Jūratės Sučylaitės knygos „Prieš srovę. Psichikos sveikata ir vertybės šiuolaikiniame pasaulyje“ (Klaipėdos universiteto leidykla, 2021).

Psichoterapeutės, poetės, dr. Jūratės Sučylaitės monografijoje „Prieš srovę. Psichikos sveikata ir vertybės šiuolaikiniame pasaulyje“ analizuojama šiuolaikinio pasaulio vertybių įtaka žmogaus psichikos sveikatai, ieškant atsakymų mokslinių straipsnių įžvalgose, interpretuojant mokslinių tyrimų duomenis, gilinantis į fenomenologinius individualių psichikos būsenų ir atskirų gyvenimų aprašymus, poezijos terapijos valandų medžiagą, sociokultūrinės aplinkos procesus ir vertybes.

Sprendžiama problema, kaip šiuolaikiniame pasaulyje kurti aplinką, padedančią saugoti vidinį žmogaus vientisumą, savęs paties suvokimą ir savivertę, skatinančią žmogų būti atsakingam už savo ir kitų psichikos sveikatą; su kokiomis vertybėmis susijęs psichikos sveikatai palankios aplinkos kūrimas.

Ši mokslinė monografija „Prieš srovę. Psichikos sveikata ir vertybės šiuolaikiniame pasaulyje“ skirta ne tik edukologams, sociologams, visuomenės sveikatos specialistams, bet ir visuomenei.

Kai daktarė Jūratė Sučylaitė paskambino ir pasakė, kad jau turi savo naujausią knygą ir norėtų, kad ją paskaityčiau ir pasakyčiau savo, kaip ne specialistės, nuomonę apie tai, ar šią knygą galėtų skaityti ir eiliniai visuomenės nariai? Kai, po kurio laiko, kalbėjomės su geriama dr. Jūrate, pasakiau, kad knyga tikrai gerai, įdomiai ir patraukiančiai parašyta, kad tikrai su malonumu perskaičiau ir mielai rekomenduoju ir kitiems, ieškantiems tam tikro atsakymo į užplūdusius jausmus, bandymą susigaudyti su savo savijauta.

Biblioteka dėkoja autorei už dovaną ir laukia skaitytojų. O ateityje tikėkimės gražaus ir mielo gyvo susitikimo su knygos autore.

Klaipėdos miesto E. Kanto viešoji biblioteka parengė virtualų susitikimą su autore dr. Jūrate Sučylaite, kurį išklausyti galima paspaudus nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=llmd7MkbPh0

Tekstą parengė Regina Vaišvilienė

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS