Ekslibrisai Eugenijai Šimkūnaitei ir ne tik …

 

2021-03-12

Lietuvos medicinos bibliotekoje nuo 2021 m. kovo 12 d. pradeda veikti paroda, skirta dr. Eugenijos Šimkūnaitės atminimui pagerbti.

Ką naujo atras lankytojas, užsukęs į parodą?

  • Ekslibrisų, skirtų Eugenijai Šimkūnaitei parodą ir šios parodos katalogą. Paroda nauja, niekur nerodyta. Eksponatai iš LMB ir Utenos kraštotyros muziejaus fondų, kai kurie ekslibrisai sukurti 2020 – 2021 metais, niekur neeksponuoti. Plačiau skaitykite čia 
  • „Eugenijos Šimkūnaitės 100-mečiui skirta paroda“. Minint šį gražų jubiliejų, kartu su E. Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondu jubiliejinių metų pradžioje buvo parengta kilnojama paroda. Keturiuose stenduose pristatomi svarbiausi žiniuonės biografiniai faktai, profesinė veikla, rašytinis palikimas, memorialiniame bute-muziejuje saugomi eksponatai. Plačiau skaitykite čia 
  • Taip pat galima susipažinti su dr. Eugenijos Šimkūnaitės spausdintais darbais ir literatūra apie ją. Bei pamatyti keletą eksponatų – asmeninių daiktų, saugomų E. Šimkūnaitės muziejuje.

Apgailestaujame, kad kol kas negalime svečių pakviesti į viešą parodos atidarymą, išgerti  žolelių arbatos pagal Žolininkės sudarytus receptus, pasidalinti įspūdžiais ir dar kartą prisiminti garsiosios Lietuvos Žiniuonės. Tačiau visa širdimi tikime, kad artimiausiu metu vis tik galėsime tai padaryti.

Dėkojame ekslibrisų autoriams, partneriams, rėmėjams ir kviečiame virtualiai susipažinti su paroda, kol galėsime susitikti prie parodos.

Paroda bibliotekoje veiks iki gegužės 15 d.

Taip pat siūlome pasižiūrėti dokumentinius filmus:

„Žiniuonė“– režisierius Henrikas Šablevičius, 1975 m.

„Žolinčių takais“– režisierius Dominykas Bliznikas, 2021 m. 

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS