Eugenijos Šimkūnaitės atminimo metų uždarymo popietė

 

2021-10-28

Metų laikai nepaliaujamai suka savo ciklo ratą, sunku pasakyti, ar jo pradžia pavasarį, ar žiemą, o kur pabaiga? Simboliška, tačiau Eugenijos Šimkūnaitės 2020 minėjimo metai ištrynė ribą, nesutilpo į vienerius metus, todėl tik šių metų spalio 27 dieną įvyko nedidelis, bet šiltas ir jaukus uždarymo vakaras, dalyvaujant Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo pirmininkei Birutei Karnickienei, biologei Živilei Lazdauskaitei, farmacininkei Vladai Aleksandravičienei, dailininkei Aušrai Čapskytei – Šarauskienei bei Lietuvos medicinos bibliotekos kolektyvui.

Pirmininkė pasidžiaugė darbais, iniciatyvomis ir renginiais, skirtais E. Šimkūnaitės atminimui pagerbti. Taip pat užsiminė, kad bibliotekos buvo židinys, kuris pirmiausiai ir plačiausiai E. Šimkūnaitės metus atspindėjo savo veikloje ir sklaidoje. Ir vėlgi ar nėra mūsų mylimos žiniuonės magijos, kad iš visų bibliotekų uždarymo vakaras įvyko būtent LMB? Bibliotekoje, kurioje 1995 m. E. Šimkūnaitė buvo pakviesta į Lietuvos farmacininkų suvažiavimą – paskutinę savo konferenciją, po kurios praėjus mėnesiui, ji iškeliavo į „Žydinčių paparčių šalį“ (taip gražiai įvardino B. Karnickienė).

Baigėsi E. Šimkūnaitės atminimo metai, bet iškilios žiniuonės gyvenimas dar toks gyvas ją pažinojusių kolegų, draugų pasakojimuose ir veikloje. Rodos jie taip pat pasiaukojamai ir atsidavusiai, kaip ir pati E. Šimkūnaitė vykdydama savo veiklą, saugo ir skleidžia pačios mokslininkės paveldą, siekia, kad jos darbai įleistų gilias šaknis, todėl įdėjo didelį indėlį atgaivinant alternatyviąją mediciną, kad iš užmaršties bei mokslo prietarų prisikeltų fitoterapija.

Išmintis byloja, jog žmogus gyvena vieną gyvenimą, o jo geri darbai – du. Lai Eugenijos Šimkūnaitės indėlis gydant ligas, puoselėjant sveikatą įsismelkia į mūsų tautos paprotį ir ilgam įsisuka į nepaliaujamai besisukantį gamtos sezonų verpetą, nepavaldų įprastiems kalendoriniams rėmams.

Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas

„Žydintys Eugenijos Šimkūnaitės metai“ – leidinys, apžvelgiantis visas įgyvendintas iniciatyvas, minėtiems metams pažymėti.

Virtuali paroda „Ekslibrisai Eugenijai Šimkūnaitei ir ne tik…“

Nuotr. Aušros Čapskytės-Šarauskienės, Beatos Žukienės, Reginos Vaišvienės, Jūratės Stukienės

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS