Interaktyvi edukacija „Įdomusis žmogaus kūnas: pamatyti, paliesti, patirti“

 

2022-09-09

2022 rugsėjo 7 d. Lietuvos medicinos biblioteka ir BĮ Lietuvos kultūros taryba pasirašė sutartį dėl projekto „Įdomusis žmogaus kūnas: pamatyti, paliesti, patirti“ dalinio finansavimo.

Žmogaus anatomijos – atskirų organų ir sistemų pažinimas formuoja pagarbą kūno visumai, suteikia aiškumo, padeda suvokti žmogaus santykį su pačiu savimi, visuomene ir aplinka. Tad šio projekto tikslas – per interaktyvias, grįstas šiuolaikinėmis technologijomis, virtualias edukacines veiklas supažindinti 6-12 metų vaikus su žmogaus kūno sistemų veikla, vidaus organais, žadinti smalsumą, formuoti pagarbą savo kūnui ir skatinti domėjimąsi mokslu.

Parengtas pasakojimas, kurio metu technologijų pagalba tyrinėjamas žmogaus kūnas. Jį bus galima pamatyti, paliesti ir pajausti. Patraukliai sukurtų, realistiškų 3D vaizdų pagalba analizuojama žmogaus kraujotakos, kvėpavimo ir virškinimo sistemos, matuojamas širdies ritmas papildytoje realybėje. Vaikai galės ne tik pamatyti, bet ir paliesti natūralaus žmogaus ūgio skeletą, išbandyti naujovišką ir niekur kitur nematytą torso modelį bei sudėti vidaus organus į jį. Virtualios realybės akinių pagalba bus supažindinami su žmogaus kūnu iš vidaus. Pasakojimas apie žmogaus kūną, jo dalis parengtas specialiai vaikams suprantama kalba. Formuojamas supratimas, kad ne kūno dydis ir išvaizda kalba apie sveikatą, bet darni organų veikla.

Projekto vykdymo eiga bus viešinama Lietuvos medicinos bibliotekos internetinėje svetainėje www.lmb.lt ir Lietuvos medicinos bibliotekos Facebook bei Instagram paskyrose. Projektą vykdo Lietuvos medicinos biblioteka. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS