Kineziterapijai skirta nauja rekomenduojamos literatūros rodyklė ir leidinių paroda!

 

2022-09-09

Kineziterapeutas vienas iš tų specialistų, užtikrinančių kompleksinę sveikatos priežiūrą visais žmogaus gyvenimo tarpsniais nuo gimimo iki senyvo amžiaus. Jis diagnozuoja kūną ribojančius veiksnius ir gali pasiūlyti sutrikusio mobilumo atkūrimo būdus.

Šiuolaikinis žmogus apie 70 proc. gyvenimo praleidžia sėdėdamas arba visiškai nejudėdamas. Sėdimas gyvenimo būdas – darbas įstaigoje, ilgos kelionės į darbą ir pramogos prie ekrano kenkia ne tik mūsų kūnui. Jis skatina nerimą, depresiją ir lemia žemesnį bendrąjį intelekto koeficientą. Bet yra ir gerų naujienų! „Net paprasčiausi judesiai atgaivina kūną ir suaktyvina protą, pagerina bendrąją savijautą ir suteikia ilgaamžiškumo galimybę,‘‘ – pastebėjo mokslo žurnalistė Caroline Williams. 

Pasaulinės kineziterapijos dienos proga Lietuvos medicinos biblioteka parengė leidinį „Fizinis aktyvumas ir sveikata: rekomenduojamos literatūros rodyklė“, kurį sudaro knygos apie fizinio aktyvumo poveikį žmogaus organizmo sandarai, funkcijoms bei lėtinių neinfekcinių ligų pasireiškimui, įvairūs leidiniai bei disertacijos kineziterapijos, kineziologijos, ergoterapijos temomis, leidiniai apie vyresnio amžiaus bei vaikų ir kūdikių fizinį aktyvumą, apie įvairias gimnastikos, mankštos rūšis, apie gimnastiką sveikai nugarai ir pan.

Apsilankę bibliotekoje pamatysite šių leidinių ekspoziciją, o patikusį leidinį galėsite pasiskolinti skaitymui namie.

 

 

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS