Konferencija Scientia et historia 2024

 

2024-04-16

Edvino Kričkovo nuotrauka

 

 

 

2024 m. balandžio 5 d. mokslo istorikai susirinko į kasmetinę mokslinę konferenciją Scientia et historia, kuri vyko Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje Kaune.   

Šiais metais konferencija buvo skirta iš Karaliaučiaus kilusio žymaus filosofo Imanuelio Kanto 300 metų jubiliejui. Išgirdome daug įdomių pranešimų, iš kurių mums aktualiausi medicinos tematika.

Rašytoja, gydytoja psichiatrė, dr. Jūratė Sučylaitė pristatė, romaną „Imanuelio kelias“.

Vinco Būdos (Gamtos tyrimų centras) pranešimo tema „Vienoje gretoje su Jurgiu Ambraziejumi Pabrėža ir Ignotu Domeika“. Silva Žilinskaitė (Vilniaus universitetas) pasakojo apie Vilniaus universiteto vaistinius augalus.

Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejaus direktorius  Tauras Mekas analizavo muziejaus ir universiteto ryšius, akcentavo muziejaus išlikimo svarbą. Gintarė Grušaitė (Vilniaus universitetas) pristatė vieną pirmųjų rentgenologių P. Kalvaitytę-Karvelienę ir radiologijos mokslo raidą tarpukario Lietuvoje.  Vilmos Gudienės (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) pranešimas skirtas farmacijos studijų Kaune kūrėjui, profesoriaus Petrui Raudonikiui (1869–1950).

Veronika Girininkaitė iš Vilniaus universiteto bibliotekos apibendrino ką atskleidė korespondencija ieškant Imanuelio Kanto ir Martyno Počobuto bendrų pažįstamų.

Pranešimus skaitė Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos darbuotojos Giedrė Miknienė „Prieš 100 metų parašyta: nacionalinė retrospektyvioji analizinė bibliografija, 1924 metai“ (perskaitė B. Railienė), Eglė Paškevičiūtė-Kundrotienė „Jono Basanavičiaus bibliografija – ir mokslo istorikams“ ir Birutė Railienė „Lietuvos medicinos istorija… ženkleliuose“.

Edvino Kričkovo nuotrauka

Konferencijos santraukų knygelė paskelbta Lietuvos mokslo istorikų ir filosofų bendrijos internetinėje svetainėje: http://www.moksloistorija.lt/scientia-et-historia-2024/

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS