Paroda „Sidabrinis pavasaris 2017“

 

Viena Vilniaus dizaino mokymo centro veiklos sričių – padėti miesto senjorams integruotis į šiuolaikinės visuomenės gyvenimą meninės ir kultūrinės veiklos pagalba. Čia jie mokosi meno paslapčių bei bando reikšti savo požiūrį per meninę kūrybą. Vasarą rengiame kūrybines išvykas, dailės plenerus, ruošiame sukurtų darbų parodos. Per 12 metų šios grupės gyvavimo laikotarpį surengėme per 60 personalinių bei grupinių senjorų dailės darbų parodų įvairiose galerijose, bibliotekose bei kitose ekspozicinėse erdvėse. Jų darbai su parodomis keliavo ir po svečias šalis: Alsungą (Latvija), Lihulą (Estija), Zeliona Gurą (Lenkija), Palermą (Italija), Žiliną (Slovakija), Atėnus (Graikija). Didelę reikšmę mūsų senjorų meninėje ir kultūrinėje veikloje turi dalyvavimas įvairiuose vietiniuose bei tarptautiniuose projektuose.   

Mūsų grupėje mokosi dailės ir kuria labai įvairių profesijų atstovai, tačiau visada buvo nemaža dalis buvusių ir esamų medicinos darbuotojų, tad džiaugiamės galėdami savo kūrybą eksponuoti medicinos bibliotekoje. Jau vien pavadinimas „Sidabrinis pavasaris 2017“ daug ką pasako apie šios mūsų parodos dalyvius ir jų požiūrį į gyvenimą bei viską, kas dedasi aplinkui. Nors daugelio plaukai jau pasidabravę, visgi tas pavasaris, plazdantis sieloje neleidžia sustabarėti, verčia judėti pirmyn pasitelkiant meną ir kultūrą, skatina dailės kūriniais atskleisti savo vidinį pasaulį ir supratimą apie mus supančią aplinką bei pateikti šį požiūrį savo darbuose.

Šioje parodoje dalinamės su Jumis savo jausmais, požiūriais ir potyriais, kuriuos įkvėpė tas stebuklingas laikas PAVASARIS, esantis ne tik gamtoje, bet ir mūsų sielose. Visus kviečiame ateiti, priimti, pasidžiaugti ir įvertinti.

Visus (ir ne tik senjorus), pageidaujančius prisijungti prie mūsų dailės mokslų, meninės bei kūrybinės veiklos, kviečiame į Vilniaus dizaino mokymo centrą, įsikūrusį Antakalnio seniūnijoje (Antakalnio g.17, Vilnius). Tel. 8686 37381

Alvydas Bagočiūnas

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS