SNOMED CT® TARPTAUTINĖS LAIDOS 2021 M. SAUSIO MĖN. 31 D. LEIDIMAS

 

2021-02-18

Kas naujo?

2021 m. sausio 31 d. leidime yra 3559 naujos sąvokos ir 5413 pakeitimų daugiau nei 350 000 SNOMED CT  sąvokų. Naujasis leidimas apima vakcinos srities turinį, palaikantį visuotinę COVID-19 pasaulinę pandemiją, Kaiser Permanente konvergentinės medicinos terminijos (CMT), Pasaulinės medicinos prietaisų nomenklatūros agentūros (GMDNA), „Orphanet“ ir kitų specifinių sričių projektinio bendradarbiavimo indėlį, taip pat prašymus, gautus iš teikėjų per „SNOMED International“ turinio užklausų sistemą. 

Įtrauktos 500 naujos SNOMED CT sąvokos tam, kad būtų palengvintas SNOMED CT ir TLK-11 susiejimas. Ypatingas dėmesys skirtas angiografijai: SNOMED CT atliko taisymus 1400 sąvokų, kad patobulintų radiologų apibrėžimus, užtikrinančius klinikinį sąvokų priimtinumą. Šis patobulinimas leidžia lengviau ieškoti ir rasti angiografijos procedūras.

2021 m. sausio 31 d. leidimo turinys, susijęs su projektinėmis iniciatyvomis, įtraukti anatomijos srities pakeitimai tam, kad būtų palaikomos vėžinių susirgimų ataskaitos, ir pridėtos nesaugaus maisto stokos prie esamų socialinių sveikatos lemiančių veiksnių srities turinio, įgyvendinamo „Gravity“ projekto rėmuose. Taip pat  įtraukti SNOMED CT sąsajų, tokių kaip ICD-10 ir ICD-O, atnaujinimai.   

Tolesnis dėmesys COVID-19

Kadangi daugelyje pasaulio šalių buvo patvirtintos vakcinos nuo COVID-19, „SNOMED International“ sulaukė prašymų dėl naujų vakcinos srities sąvokų turinio papildymo. Atsižvelgiant į prašymus, 2021 m. sausio 31 d. SNOMED CT tarptautinės laidos leidime įtrauktos daugiau kaip 25 naujos sąvokos, susijusios su skiepijimo procesu: vakcinos skyrimu, įvykiu, sutrikimu, vaistiniu preparatu, procedūra ir pan. Visos COVID-19 vakcinos srities sąvokos taip pat buvo įtrauktos į laisvai prieinamą Pasaulinį pacientų rinkinį. Išsamią informaciją apie naujas ir esamas COVID-19 sąvokas galite rasti „SNOMED International“ internetiniame puslapyje.

SNOMED CT „COVID-19“ turinys ir ištekliai:

Šie su COVID-19 susiję SNOMED CT ištekliai, įskaitant 2020 m. sausio, kovo ir liepos mėn. SNOMED CT tarptautinio laidos leidimus, lieka prieinami:

  • visos pridėtos COVID-19 sąvokos ir aprašymai;
  • atnaujinta SNOMED CT–TLK-10 sąsaja;
  • COVID-19 duomenų kodavimo, naudojant SNOMED CT, gairės;
  • visas COVID-19 ir su juo susijęs SNOMED CT turinys įtrauktas į laisvai prieinamą visuotinį pacientų rinkinį;
  • atviri mainai sprendžiant pandemijos problemą tarp sveikatos informacijos standartų organizacijų.

Kur galima rasti naują SNOMED CT tarptautinės laidos leidimą?

Norint atsisiųsti ir naudoti SNOMED CT, reikalinga licencija. Informacija ir ištekliai, susiję su 2021 m. sausio mėn. SNOMED CT tarptautinės laidos atnaujinimu, yra „SNOMED International“ internetiniame puslapyje. Jei turite klausimų apie 2021 m. sausio mėn. SNOMED CT tarptautinį leidimą arba kyla sunkumų atsisiunčiant failus iš svetainės, susisiekite su „SNOMED International“ atstovais el. pašto adresu support@snomed.org

Norėdami gauti bendro pobūdžio informaciją, prašome susisiekti adresu info@snomed.lt

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS