Valerijos Vijos Tarabildienės darbų paroda „Metų šviesa“

 


Šią parodą planavome surengti lapkričio mėnesio pabaigoje bibliotekoje, tačiau Covid-19 nutraukė tradicinius parodų atidarymus bibliotekos galerijoje. Tikėkimės, kad pasibaigus karantinui vėl galėsime Jus pakviesti į jaukius susitikimus su kūrėjais. Šį kartą su dailininkės Valerijos Vijos Tarabildienės kūryba siūlome susipažinti virtualioje erdvėje.

Vija Tarabildienė 1967 m. baigė Vilniaus dailės institutą. Tapybos fakultete įgijo freskos-mozaikos dailininkės specialybę. Nuo 1968 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, tarptautinėse akvarelės bienalėse, pleneruose bei labdaros aukcionuose. Surengė apie keturiasdešimt personalinių parodų. Dailininkės akvarelinės kompozicijos įvertintos įvairiais apdovanojimais. Yra sukūrusi daugiau kaip dvidešimt sieninės tapybos darbų architektūroje. Nuo 1980 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 2007 metais jai suteiktas Meno kūrėjo statusas. 

Parodoje „Metų šviesa“ autorė pristato šiais metais sukurtas akvareles. Kaune 8-joje tarptautinėje akvarelės bienalėje Fabula eksponuotas triptikas „Šviesos istorijos“ I, II, III atspindi šio nelengvo laikotarpio iššūkius. Taip pat pamatysite Klaipėdos akvarelės plenere INDIGO NAVIS sukurtus darbus. Pasak dailininkės, akvarelę pamėgusi dar ankstyvoje jaunystėje. Ji traukia savo nenuspėjamumu ir nepakartojamumu. Kiekvieną kartą akistata prieš baltą akvarelinio popieriaus lapą yra iššūkis. Nežinia, kaip pavyks. Akvarelė įkaitina kraują jei pavyksta, ir taip pat, jeigu nepavyksta.

V. Tarabildienė pateikia ir keletą natiurmortų. ,,Tai vienkartinis blyksnis, kuris daugiau nepasikartos, todėl norisi jį pagauti, – pasakoja parodos autorė. – Pati kūryba, tapymas akvarele ir kitomis technikomis man yra gyvenimo šviesa, neatskiriama mano kasdienybės dalis“.

Linkime malonių akimirkų.

Parengė Janina Valančiūtė

Šviesos istorijos I, 2020, akvarelė

Šviesos istorijos II, 2020, akvarelė

Šviesos istorijos III, 2020, akvarelė

Baltos gėlės, 2020, akvarelė

Saulėtas ruduo, 2020, akvarelė

Dar vasara, 2020, akvarelė

 

Prieššventinis, 2019, akvarelė

 

 

 

Astromerijos, 2020, akvarelė

Prisiminus birželį, 2020, akvarelė

Krantas, 2020, akvarelė

 
 

 

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS