NAUJIENA! „Emocijos, jausmai, būsenos: rekomenduojamos literatūros sąrašas“

 

2022-08-23

Jausmai – žmogaus išgyvenimai, išreiškiantys asmenybės motyvaciją (poreikius, vertybes, interesus ir kt.). Siauresne prasme terminas vartojamas įvairių pojūčių (alkio, nuotolio), būsenų (nerimo, nepasitikėjimo) subjektyviems išgyvenimams apibūdinti.

 Visuotinė lietuvių enciklopedija, T.VIII, Vilnius, 2005, p.602

Emocijos ir jausmai vaidina labai svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Emocijos kyla spontaniškai ir trunka neilgai, o jausmai – kiek intensyvesni ir ilgiau trunkantys. Tiek emocijos, tiek jausmai kyla nuolatos, padeda užmegzti santykį su mus supančia aplinka, parodo, kaip vertiname konkrečią situaciją,  ar yra patenkinami mūsų poreikiai.  Šios vidinės būsenos mums padeda suprasti tai, ką išgyvename bei reaguoti. Jų pažinimo ar kontrolės stoka  ir netinkama raiška gali sukelti sunkumų, susijusių su emocine, fizine sveikata, prisitaikymu aplinkoje. Pastaruoju metu daug žmonių skundžiasi kankinančiu nerimu ir depresiškumu, kuris kartais pasiekia vidutinės ar net sunkios depresijos lygį. Kuo geriau suprasime savo emocijas, tuo geriau bus mums patiems ir tuo geriau dorosimės su sunkiomis situacijomis. Viena iš galimybių padėti pačiam sau – mokytis gyventi skaitant knygą. Šiais laikais, kai pasirodo tiek daug įvairios literatūros, darosi sunku atsirinkti, todėl išsamus rekomenduojamų leidinių sąrašas visuomet parankus ir naudingas.

Parengtą leidinį „Emocijos, jausmai, būsenos: rekomenduojamos literatūros sąrašą“ sudaro specialistų parašytos, Lietuvos medicinos bibliotekoje randamos knygos apie emocijas, jausmus, būsenas: džiaugsmą, nerimą, baimę, stresą, liūdesį, pyktį.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS