KAIP KODUOTI COVID-19 DUOMENIS NAUDOJANT SNOMED CT: APŽVALGOS VADOVAS

 

2021-03-03

Prisidėdama prie pasaulinių pastangų valdyti ir suvaldyti COVID-19 visuomenės sveikatos ekstremalią situaciją, „SNOMED International“ nuo pat pradžių siekė palengvinti sveikatos priežiūros specialistų ir tyrėjų darbą, kovojant su pandemija. 

 

2020 m. sausio mėnesį pasirodžiusiame SNOMED CT tarptautiniame leidime buvo paskelbtas su koronavirusu susijusių sąvokų rinkinys kartu su atnaujintais aprašymais, susiejimais.

2021 m. vasario mėnesį pasirodė naujausia metodologinio vadovo „COVID-19 duomenų kodavimas naudojant SNOMED CT“ versija, kuri buvo kurta ir tobulinta kartu su „SNOMED International“ nariais, pasauliniais diegėjais, prisidėjusiais prie vadovo tobulinimo ir užbaigimo. Jame dėstoma, kaip SNOMED CT gali būti naudojama su COVID-19 susijusių klinikinių duomenų registravimui, perdavimui ir integravimui sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, pandemijos stebėjimo, tarptautinio bendradarbiavimo ir retrospektyvios duomenų analizės tikslais.

Vadove pateikiami praktiniai SNOMED CT pogrupių pavyzdžiai, kuriuos galima naudoti koduojant įvairius su COVID-19 susijusius duomenų elementus, tokius kaip simptomai, rizikos veiksniai ir bandymų rezultatai.

Apsilankykite internetiniu adresu http://snomed.org/cv19, kad peržiūrėtumėte vadovą, pagilintumėte savo žinias apie darbą su COVID-19 duomenimis SNOMED CT turinyje ar paliktumėte savo atsiliepimus. Atsiliepimą galite palikti adresu info@snomed.org

   

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS