Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai Lietuvos medicinos bibliotekoje

 

2022-04-25

22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuojama tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Visi atsakymai balandžio 23–29 dienomis, kai šalies bibliotekininkai kviečiami dalyvauti profesinėse iniciatyvose, o skaitytojai – kultūros renginiuose tiek savo bibliotekoje, tiek virtualiose erdvėse.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė pastebi, kad kalbėti apie tvarią biblioteką ir kiekvieno bibliotekininko vaidmenį siekiant nuoseklumo veiklose, skatina bibliotekas organizuoti informaciją, dalintis žiniomis, planuoti pokyčius ateičiai: „Tvarumas bibliotekininkų bendruomenei svarbus dėl nuolatos įvairiomis formomis išreiškiamo rūpesčio, kaip ir kokioje visuomenėje gyvens mūsų vaikai po 30, 50 ar 100 metų. Jeigu jau dabar nesukursime to, kas gali būti palaikoma bėgant laikui, neišeikvojant išteklių ir nepakenkiant aplinkai, kas yra ekonomiškai ir etiškai teisinga, tuomet jau artimiausiu metu susidursime su didžiuliais iššūkiais aplinkai ir gerovei. Skirkime bibliotekų savaitę apgalvoti bibliotekų vertybes ir galimybes veikti, kuriant tvarias bibliotekas.“

Šią savaitę Lietuvos medicinos bibliotekos renginiais ir veiklomis skleisime žinią, kad žemė yra mūsų visų namai, todėl nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kokioje planetoje gyvensime, kokią terpę savo sveikatai sukursime, kokią ją paliksime ateities kartoms. Todėl kalbėdami apie tvarumą, pirmiausiai kalbame apie savo, kitų žmonių ir planetos sveikatą.

 

NACIONALINĖS LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS RENGINIAI
LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKOJE

  • 25 d. 14 val. „Jei jaunystė žinotų – tai ilgaamžystė galėtų“

Susitikimo metu kardiologas prof. Algimantas Kirkutis pristatys savo knygą „Kaip pasveikti nuo širdies ir kitų lėtinių ligų be vaistų“, o žolininkė-fitoterapeutė Zofija Tikuišienė pasidalins savo pastebėjimais ir mintimis, kaip vaistažolės gali mums padėti išsaugoti jaunystę ir darbingumą. Susitikimo trukmė 2 valandos jo metu  ragausime arbatas, bus galima paremti akademijos veiklą įsigydant knygų ir vaistažolių rinkinių. 

Tvarios sveikatos idėjos žmogui ir planetai – mažais žingsneliais link didelių laimėjimų.

Dalinsimės XX amžiaus pradžioje (1911 m.) surinktais ir užrašytais lietuvių liaudies medicinos prietarais. Liaudies išmintis prabils apie vaikų auklėjimą, nėštumą, užkrečiamas ligas, odos susirgimus, širdies negalavimus ir kt.

Susitikimo metu išgirsite gydytojo Povilo Rimkaus paskaitą „Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos asmenybės 1940 – 1990 m.“. Veiks knygų paroda „Lietuvos medicinos istorija – medikų atsiminimuose“, kurią galėsite apžiūrėti ir įspūdžiais pasidalinti prie kavos bei arbatos puodelio. Renginį vainikuos Ąžuolų vyrų choro koncertas. Meno vadovas ir dirigentas maestro Povilas Gylys.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS