Pasaulio sveikatos organizacija parengė klinikinio beždžionių raupų valdymo gaires

 

2022-06-15

Pasaulio sveikatos organizacija, atsižvelgdama į beždžionių raupų protrūkius neendeminėse valstybėse, parengė laikinąsias greitojo reagavimo gaires dėl klinikinio beždžionių raupų gydymo, infekcijų prevencijos ir kontrolės sveikatos priežiūros įstaigose bei visuomenėje.

Gairėse pateikiamos infekcijos valdymo rekomendacijos, priklausomai nuo ligos formos (lengva, vidutinė, sunki), pacientų grupės (seksualiai aktyvūs asmenys, nėščios ar krūtimi maitinančios moterys, vaikai ir jaunuoliai). Taip pat pateikiamos asmenų ištyrimo dėl beždžionių raupų, triažo, izoliavimo, gydymo, infekcijų prevencijos ir kontrolės rekomendacijos.

Šios gairės skirtos gydytojams, sveikatos priežiūros įstaigų vadovams, sveikatos priežiūros darbuotojams ir infekcijų prevencijos ir kontrolės specialistams, tarp kurių ir specialistai, dirbantys pirminės sveikatos priežiūros ir seksualinės sveikatos klinikose, skubios pagalbos skyriuose, infekcinių ligų, dermatologijos klinikose, pediatrijos, akušerijos ir ginekologijos bei ūminės priežiūros įstaigose, teikiančiose pagalbą pacientams, kuriems įtariami arba patvirtinti beždžionių raupai.

Nuoroda į dokumentą (anglų kalba) https://www.who.int/publications/i/item/WHO-MPX-Clinical-and-IPC-2022.1

Informaciją parengė Higienos institutas

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS