„SNOMED INTERNATIONAL“ VALDYBOS NARIŲ SUSITIKIMAS

 

2021-05-06

2021 m. balandžio 19–20 d. vyko kasmetinis SNOMED International valdybos narių nuotolinis susitikimas, kuriame valdybos nario teisėmis dalyvavo ir Nacionalinio SNOMED CT terminologijos valdymo centro vedėjas Martynas Bieliauskas. Susitikimas skirtas aptarti esminius praėjusių metų SNOMED International darbus, pasiekimus, iššūkius bei tarptautinius e-sveikatos klausimus, išskirtinį dėmesį teikiant išsamiausiai pasaulyje klasifikacijos ir terminologijos sistemai, apimančiai visas šiuolaikines medicinos sritis, t. y. SNOMED CT.

Šiais metais ypatingas dėmesys skirtas COVID-19 situacijai, kuri praėjusiais metais sąlygojo ir SNOMED CT turinio atnaujinimą: sausio mėnesio tarptautinėje SNOMED CT laidoje buvo paskelbtas su koronavirusu susijusių sąvokų rinkinys kartu su atnaujintais aprašymais, susiejimais.

Taip pat pristatyta naujai prisijungusi šalis – Korėjos Respublika, kurią tarptautinės sveikatos terminologijos standartų plėtros organizacijoje atstovauja Korėjos Respublikos sveikatos priežiūros tarnyba. Siekiant tolimesnės bendradarbiavimo ryšių plėtros, šiuo metu vykdomos diskusijos su Vietnamu, Jungtiniais Arabų Emyratais, Prancūzija. Norima užmegzti partnerystės ryšius su Rytų Suomijos universitetu. Šiuo metu SNOMED International organizaciją vienija 40 šalių-narių.

Susitikimo metu aptarti SNOMED CT turinio plėtros, techniniai ir organizaciniai praėjusių metų pasiekimai, akcentuojant naujai įtrauktas 7000 SNOMED CT sąvokas ir 91 000 pakeistų sąvokų, taip pat COVID-19 ir socialinių, sveikatą lemiančių veiksnių (SDoH), turinio įtraukimą į visuotinį pacientų rinkinį (angl. Global Patient Set). Apie šį rinkinį detaliau galite paskaityti čia.

Aptarta ir SNOMED International 2020–2025 metų strategija, kurioje numatoma ir toliau vykdyti veiklą, palaikančią COVID-19 suvaldymą, kurti pagrindą būtiniems produktų tobulinimams ir inovacijoms, skatinti terminologinės integracijos bendradarbiavimą pasauliniu lygmeniu, užmezgant  švietimo partnerystės ryšius, vystyti terminologijos serverio „Snowstorm“ plėtrą. Su šia strategija detaliau galite susipažinti organizacijos internetinėje svetainėje.

SNOMED International susitikime kasmet dalyvauja atstovai iš įvairių pasaulio šalių, kurie dirba ar yra susiję su įvairiomis e-sveikatos sritimis. Jie dalinasi savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi ir taip suteikia galimybę iš arčiau pasidomėti jų vykdomomis veiklomis, aptarti pasiekimus ir numatomas perspektyvas.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS