Vakaras Lietuvos medicinos bibliotekoje

 

2023-02-10

Vasario 14-osios vakarą 18 val. kviečiame į Lietuvos medicinos biblioteką (Kaštonų g. 7, Vilnius) paklausyti dviejų sielų pjesės ‚,Šermukšnuogė“.

Dvi artimos sielos – Kita Jūra (Rita Japkevičienė) ir Cieksas Žalbungis (Gaudentas Kurila) praėjusiais metais kartu išleido antrąją knygelę, kuri yra ,,Naktinraščių‘‘ tęsinys.

Knygelės autoriai – medikai Lietuvos Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos nariai, skaitantys savo tekstus.

Pasak autorių, tai pjesė – dviejų sielų maldynas.

Pirmoji pjesės vertintoja poetė, lietuvių kalbos mokytoja Dalia Griškevičienė sako: ,,Ar gali nuvilti ,,dviejų sielų maldynas”? Kai meile kaip vandens fontanu trykšta laiminga moteris? Kai lyrinis subjektas vyriškai užtikrina, kad žodis “myliu” neskęsta jūroje ir siekia mylėt net tada, kai smiltys pražils? Ar visa knyga tuo pulsuoja? Kartais Cieksas suciksi: ,,ciek žadzių ciek žadzių perdaug/ meilė – visas pasaulis”, o Kita Jūra atkartoja piemenėlių dainų intonaciją: ,,saulele motule/užtekėk užtekėk/karštos ašaros byra/ į laiko bedugnę”, taip sudramatindama būseną. Tačiau ,,dviejų sielų pjesė”, kaip įvardija patys autoriai, kalba apie tai, kas amžina ir, tuo pačiu, trapu“.

Skaitovų balsus gaubs muzikos garsai, o ekrane judės nuotraukos ,,Moteris ir keturi pavasariai“.

 Tad iki susitikimo romantiškame vakare Lietuvos medicinos bibliotekoje.

Informaciją parengė Janina Valančiūtė

Renginyje bus fotografuojama ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose bei vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar spaudoje.

 

El.paštas: Janina.Valanciute@lmb.lt
Lietuvos medicinos biblioteka
Kaštonų g. 7, 01107 Vilnius
www.lmb.lt

 

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS