Vasario 11-ąją minima Pasaulinė ligonių diena

 

2024-02-11

Kasmet vasario 11-ąją minima Pasaulinė ligonių dieną, kurią 1992 m. paskelbė Popiežius Jonas Paulius II. 

Pasaulio visuomenė raginama įsiklausyti į ligonių poreikius, nelikti abejingiems sergančiųjų kančioms ir susimąstyti ką žmogui reiškia sveikata.

Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija (įkurta 1918 m.). Nuo 1920 metų Lietuvoje pradėtas nemokamas gydymas neturtingųjų šalies gyventojų, o 1926 metais priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusiu nemokamu gydymu.

Sveikatos apsaugos sistemoje nuolat vyksta pokyčiai. Vis daugiau lėšų skiriama asmens priežiūrai ir prevencijos programoms. Labai svarbi ligų kontrolė ir prevencija, rizikos veiksnių šalinimas.

Pastaraisiais metais vis plačiau propaguojama poliatyvioji pagalba į namus ir stacionare, kad palengvintų sergančiųjų priežiūrą ir jų šeimos narių poreikius.

Sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams, visų sričių specialistams, slaugos personalui tenka didžiulė atsakomybė už žmogaus sveikatą. Vienos dažniausių mirties priežasčių Lietuvoje yra kraujagyslių ligos.

Minint Pasaulinę ligonių dieną kasmet Popiežius išplatina laišką, skirtą šiai dienai, kuriame atkreipia dėmesį į rūpinimąsi žmogiškąja kančia ir skatina padėti ligoniams.

 

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio gydytojų federacijos „Už žmogaus gyvybę“ Lietuvos asociacijos informaciją.

Literatūros sąrašas.

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS