Igno Rudžio fotografijos + Enrikos Samulionytės fotoprojektas „Įkvėpti“

 

2022-05-02

Gegužės 5 d., ketvirtadienį, 18 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidarysime parodą „Įkvėpti“Tai Igno Rudžio fotografijos + Enrikos Samulionytės fotoprojektas.

Parodos data pasirinkta minint Pasaulinę plautinės hipertenzijos dieną.

Išsami informacija apie plautinę hipertenziją leidinyje  

Lietuvos medicinos biblioteka parengė naudingų literatūros šaltinių sąrašą plautinės hipertenzijos tema

Ši paroda skirta, žmogaus, sirgusio šia reta liga, atminimui.

Mes, žmonės, gyvenantys kasdienį gyvenimą, sunkiai galime įsivaizduoti, kad toks natūralus dalykas, kaip kvėpavimas, gali būti toks sudėtingas ar reikalauti tiek pastangų, kartais ir specialių aparatų ar labai brangių vaistų. Sunkiai galime įsivaizduoti, kad tai liga be vilties. Be vilties pasveikti – galima tik kontroliuoti ligos eigą, sveikatos būklę, pratęsti buvimą.  Tačiau vienintelis būdas gyvenimą pratęsti, neretai įmanomas tik tada, kai viltį dovanoja užgesusi kito gyvybė – persodinant organus. Tačiau net ir tai yra tik mažytė galimybė gyvenimui skleistis.

Todėl Igno Rudžio portretų serija yra skirta gyvenimo grožio, jo  trapumo akimirkoms įamžinti. Enrikos Samulionytės serija skirta šios ligos būsenai išgyventi ir užfiksuoti.

Ignui artimi žmonės pabandė pajausti, ką reiškia būti, kai trūksta oro. Jie sulaikė kvėpavimą ir nekvėpavo kiek galima ilgiau, o Enrika šias išraiškas veide, kūne fiksavo.

Ir Igno ištarta frazė, jam jau būnant sunkios būklės ligoninėje, kai jam trūko deguonies parodo, kokia vertinga galimybė įkvėpti. Įkvėpti ir tiesiog laisvai, nevaržomai kvėpuoti.                                                                                                                                                                                                                        

Paroda Lietuvos medicinos bibliotekoje veiks iki gegužės 31 d.
Maloniai kviečiame apsilankyti

© LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKA. 1998-2024. Visos teisės saugomos.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS